انواع کمپین گوگل ادوردز

یعنی میتوان گفت که برای یک کسب و کار واقعاً تخصصی (مثلاً یک کسب و کار که دستگاه پمپ بتن میفروشد) عملاً هیچ روش تبلیغات دیگری جز گوگل را نمیتوان تصور کرد. و این یعنی شانس شما برای فروش (به شرط داشتن محصول با کیفیت و ارائه خدمات خوب) واقعاً بالاست. اگر کسی عبارت «خرید ظرف یکبار مصرف» را جستجو کند، قطعاً به دنبال خرید این محصول است. همانطور که میدانید گوگل مالک یوتیوب است. همانطور که در دنیای واقعی برخی مجموعهها، اسپانسر مجموعههای دیگر میشوند و این برای آنها ارزش تبلیغاتی دارد، در دنیای مجازی نیز شرکتها، سازمانها، نهادها و سایر مجموعهها میتوانند اسپانسر وب سایتها شوند. این تبلیغات میتوانند در قالب پیام جیمیل، ویدیو یوتیوب و عکس های مختلف در سایت های همکار گوگل باشند. البته اکثر حذف کنندههای تبلیغات برای گوشی، پرو هستند و شما باید آنها را خریداری کنید. اکنون شما میتوانید یکی از بلاک کنندههای تبلیغات را انتخاب و استفاده کنید.

اگر به ۱۰۰۰ سابسکرایبر برسید شما میتوانید با انتشار ویدیو و بازدید آنها درآمد کسب کنید. با در نظر گرفتن میانگین نرخ تبدیل برای صنعت خود، میتوانید بفهمید که مایلید برای هر بازدیدکننده چقدر هزینه کنید. در صورتی که تبلیغات گوگل شما به درستی مدیریت نشود، ممکن است تمام هزینه شما بابت تبلیغات به ضرر تبدیل شود. در ادامه میخواهم 6 مزیت مختلفی که گوگل ادز را تبدیل به یک روش تبلیغاتی ایدهآل برای کسب و کارها میکند، به شما توضیح بدهم. ایجاد و راه اندازی کمپین از بهترین امکانات در گوگل ادز به حساب میآید. هرچه مقدار این این پارامتر بیشتر باشد تبلیغ شما در موقعیتهای بهتری به افراد نمایش داده میشوددر سایت فریلنسری بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

بنابراین استراتژی تبلیغات گوگل خود را به گونه ای ایجاد کنید که در این شبکه حضور داشته باشید. در عوض، گوگل خودش با توجه به متن و تصاویری که از شما می گیرد تبلیغاتی مناسب را طراحی می کند و برای شما به نمایش در می آورد. در تبلیغات گوگل هزینه تنها به ازای هر کلیک روی متن تبلیغ شما محاسبه میشود و نمایش تبلیغ هیچ هزینهای ندارد. چرا که بابت کسانی که سایت شما را انتخاب نمیکنند، هیچ هزینهای پرداخت نخواهید کرد. گوگل در این مسیر، راه را برای دارندگان کسب و کارهای گوناگون باز کرده است چرا که روزانه تعداد بی شماری از کاربران با جستجو در موتور گوگل به دنبال خدمات و یا محصولاتی که به آن نیاز دارند، هستند. پس بهتر است دقیقتر توضیح دهیم که چرا گوگل ادز میتواند کسب و کارتان را متحول کند. گوگل ادوردز روشی موثر برای سوق دادن ترافیک واجد شرایط یا مشتریان مناسب به سمت کسب و کار شما است در حالی که آنها در جستجوی محصولات و خدماتی مانند محصولات پیشنهادی شما هستند. بدین صورت قبل از جستجوی مخاطب، تبلیغ به او نشان داده میشود. به طوریکه افراد می توانند شرایط تبلیغ را خودشان انتخاب کنند. در قدم اول باید به حساب کاربری خود در گوگل ادووردز وارد شوید و اقدام به ساختن تگ ریمارکتینگ خود کنید.

سپس اعلام میکند که حاضر است در صورتی که گوگل این تبلیغ را هنگام جستجوی عبارات داده شده نشان دهد A دلار پرداخت کند. در نبض ما تلاش شده است تا با ارائه مطالب تخصصی و متناسب با نیاز مخاطب، اعتمادی ایجاد کنیم و با مخاطب مان ارتباط دو سویه داشته باشیم. تمام آنچه که در این روش مورد نیاز است، چند کلمه ی کلیدی و توضیحات و عنوان است. فقط کافی است یک بار اتفاقی از سایتی با تبلیغات مزاحم عبور کنید، تا بعد از آن بارها و بارها حتی زمانی که در سایتهای دیگری هستید، تبلیغات خسته کننده و تکراری برای شما باز شود. سایتهای پربازدید در اینترنت هم مثل خیابانهای شلوغ شهرها محل مناسبی برای نمایش بنرها هستند. در این حالت شما یک بنر تبلیغاتی به گوگل میدهید و آنها بنر را در وب سایتهای پربازدید به نمایش میگذارد. اما ما جز به درخواست مشتری، سراغ این روشهای اتوماتیک نخواهیم رفت.

در نهایت شما میتوانید پاپ آپها را مسدود یا غیر فعال کنید. در نهایت باید گزینهی Ads را انتخاب نمایید و آن را فعال نمایید. در نهایت باید وارد Settings شوید. شما در گوگل ادز این امکان را دارید که در هر لحظه ببینید چند نفر روی تبلیغات شما کلیک میکنند و وارد سایتتان میشوند. فضایی که تبلیغات با جستجوی متنی کاربران به آنها نمایش داده میشود. این محصول اصلا برای مردم شناخته شده نیست پس احتمال جستجوی آن در اینترنت بسیار کم است. بنابراین برای حذف تمام تبلیغات کروم، کافی است نرم افزار را دانلود و اجرا کنید. شاید خیلی از افراد میخواهند بدون نصب افزونه، تبلیغات کرومشان را غیر فعال کنند. ما در این قسمت به شما میگوییم که چطور بدون نصب افزونه بلاک کننده تبلیغات و تنها با بخش منو تنظیمات، پاپ آپهای کروم را غیر فعال کنید یا فقط به وبسایتهای خاصی این جازه را بدهید. بدون شک در گوگل پلی یا اپل استور، اپلیکیشن هایی را که دارای عنوان تبلیغاتی هستند، دیده اید. با افزودن «بهعلاوه» در جلوی یکی عبارت در کیورد انتخابی، این پیام را به گوگل میرسانید که جستجوی کاربر حتما باید دارای آن عبارت باشد.

نکته دیگری که در مورد هزینه گوگل ادوردز وجود دارد، این است که همیشه تبلیغات ادوردز برای شما به صرفه خواهد بود. یعنی در واقع بحث در مورد رقابت بر سر یک کلمه کلیدی فوقالعاده است که هر کدام مشتاقاید که آن را از آن خود کنید. بر روی گزینه “ایمنی” واقع در قبل از “ابزار ها” کلیک کنید . روی گزینه Site Settings بزنید. البته، بگذارید روی دیگر سکه را هم ببینیم. بسیاری از کاربران اینترنت و آژانسهای تبلیغاتی بر این باورند که؛ تبلیغی که قرار است در گوگل منتشر شود هم بسیار موثر و هم همیشه قابل ” مشاهده” خواهد بود. تنوع این گزارشات بسیار زیاد است. در این میان برخی از افراد به دلیل مشغله زیاد تمایلی به یادگیری گوگل ادوردز و مدیریت آن ندارند، در چنین شرایطی می توانید از شرکت های وب معتبر یک اکانت مدیریت تبلیغات گوگل درخواست و سفارش دهید. تبلیغات در گوگل به ترفند های ویژه ای احتیاج دارد و باید به دست کسی انجام شود که از ریزه کاری های اکانت گوگل ادز و روش های بهینه سازی آن اطلاعات جامعی دارد. بازاریابی موتور جستجو (SEM)، تبلیغات مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ از دیگر روشهای این نوع تبلیغات. استفاده از ایمیل مارکتینگ راهی فوق العاده است که شما مشتری های سابق خود را حفظ کنید.

شما میتوانید تمامی جزئیات کمپین خود را به دقت بررسی کنید و از وضعیت ورودی، نمایش، هزینه و بسیاری از شاخصههای دیگر مطلع شوید. و شما چگونه می توانید با آنچه که هستید به آن ها کمک کنید.اگر شما دارای یک فروشگاه هستید که محصولات مختلفی را ارائه می دهد مطمئن شوید که در آگهی خود کلمات کلیدی مناسب برای جستجو را قرار داده اید. در این نوع تبلیغ، هر کسب و کاری کلمات یا عباراتی را همراه با یک متن تبلیغی به گوگل ارائه می دهد. بنابراین اگر این تبلیغات برای شما هم به کابوسی تبدیل شده و میخواهید جلوی پیامهای ناخواسته کروم را بگیرید، پس با همیاب24 همراه باشید. با من همراه باشید. Exact: در این حالت، تمام کلمههای سرچ ترم باید دقیقاً با کیورد شما مطابقت داشته باشند و هیچ اشتباه املایی وجود نداشته باشد.

اما اکنون پیشرفت های زیادی را در این زمینه شاهد هستیم. پلتفرم گوگل ادز در این زمینه نیز فعالیت دارد و صاحب بزرگترین شبکه تبلیغات نمایشی میباشد. که شما میتوانید بر اساس این ویژگیها یک افزونه حذف تبلیغات کروم دانلود کنید. دقت کنید هر افزونه یک صفحه جزئیات دارد که اطلاعات کلیدی را نشان میدهد؛ از جمله ویژگیهای آن میتوان اشاره کرد به سایز دانلود، تاریخ آخرین نسخه به روز رسانی و اینکه آیا این افزونه با نسخه گوگل کروم شما مطابقت دارد یا خیر. آخرین قسمت از تنظیمات کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز، مربوط به اضافه کردن Extension به تبلیغات گوگل می شود که با افزودن این اکستنشن ها میتوانید تبلیغات خود را بهینه کنید. روی آیکون 3 نقطه یا سه خط گوشه بالایی سمت راست صفحه کروم بزنید و گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید. مرحله1: وارد تنظیمات کروم تان شوید. در اولین مرحله شما باید گوگل کرومتان را باز کنید و وارد وب استور رسمی گوگل شوید. برای این کار میتوانید از خدمات جی ادز بهره مند شوید.

پس از وارد کردن کلیدواژه های مد نظرمان، تبلیغات دقیقا به کسانی که به دنبال محصولات و خدمات ما هستند نمایش داده می شود. در صورت وارد شدن به یوتیوب حتما تبلیغات این وب سایت ویدیویی را دیده اید. تا فهرستی از افزونههای بلاک کننده تبلیغات به شما بهترین تبلیغ در گوگل نمایش داده شود. بعد از انتخاب افزونه بلاک کننده تبلیغات موردنظرتان، روی گزینه Add to Chrome بزنید تا این افزونه به کروم شما اضافه شود. روشی که ما میخواهیم در اینجا به شما معرفی و آموزش دهیم، نصب یک افزونه بلاک تبلیغات است. گزینه محبوب دیگر از تبلیغات گوگل ادز کمپین دیسپلی است. GDN یا همان شبکه نمایش تبلیغات گوگل به 90 درصد کاربران اینترنتی و به بیش از دو میلیون وبسایت دسترسی دارد و ازجمله محبوبترین سرویسهای تبلیغاتی است. درحالیکه در تبلیغات کلیکی گوگل تبلیغات شما فقط برای افرادی قابلمشاهده است که برای موضوعات مرتبط با سایت شما، جستوجو کردهاند.

به این ترتیب میتوانید تنظیمات ریمارکتینگ را به دلخواه خود تغییر دهید. مرحله 3: در اینجا میتوانید تمام افزونههایی که روی گوگل کروم شما فعال است را ریمو یا حذف کنید. یکی از بهترین روش ها برای فروش محصول است. با توجه به اینکه کارکرد اصلی این نوع تبلیغات نشان دادن محصول دیده شده توسط کاربر در محیط اینترنت به کاربر است، این نوع تبلیغات بیشترین استفاده را برای تبلیغدهندگان مالک سایتهای فروشگاهی دارند. این ریمارکتینگ است که باعث میشود تبلیغتان به افرادی که پیش از این وارد سایت شما شدهاند و بعد به سایتهای دیگر میروند نشان داده شود. یوتیوب سیستمی است که به ازای تماشای ویدیو شما مبلغی را به شما میدهد و تبلیغ برای کانال نیز تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

چقدر شانس این وجود دارد که کاربرانی را پیدا کنید که دقیقاً در همان لحظه نیاز به محصول شما داشته باشند و البته حاضر باشند آن را از طریق اینستاگرام سفارش دهند؟ سرویس گوگل ادز با امکانات هدفگیری فوقالعاده خود به شما اجازه میدهد تا تبلیغ خود را تنها برای کاربرانی نمایش دهید که دقیقاً به دنبال خدمات شما هستند. همچنین شما میتوانید در این بخش به بعضی از سایتها اجازه ارسال پاپ آپ را بدهید و بعضیها کلا مسدود کنید. در کل سیستم مزایده ای گوگل به شما اجازه می دهد با هر مبلغی تبلیغ کنید. نظر شما در مورد میزان تأثیرگذاری هر یک از انواع روشهای تبلیغ چیست؟ با هدف گذاری موضوع می توانید دسته مورد نظرتان از وب سایت ها را انتخاب کنید که با تجارتتان مرتبط است و تبلیغاتتان را در آن نمایش دهید. تبلیغات در یوتیوب کاملا انعطاف پذیر و دائما در حال تغییر است. در غیر این صورت، حتماً تبلیغات خود را به یک آژانس مطمئن بسپارید. این کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در یک دوره زمانی ۱۵ روزه با بیشاز ۱۰ میلیون بازدید به پایان رسید.

در کنار این نتایج وقتی زبان انتخابی شما در گوگل انگلیسی باشد Ad و هنگامی که فارسی باشد “تبلیغ” نوشته میشود. وقتی کلمه کلیدی به صورت فریز تعریف شود، هر عبارتی قبل و بعد از آن اضافه شود، تبلیغ نمایش خواهد داشت. به طور کلی وقتی کلمه جدیدی به گوشتان میخورد به احتمال زیاد آن را در گوگل جستجو کرده و با نتایج بسیاری روبرو میشوید. با نصب این افزونه برای همیشه از شر تبلیغات آزاردهندهی سایتها راحت میشوید. در ادامه متوجه میشوید. بررسی دقیق این گزارشها و درک آنها به شما کمک میکند متوجه شوید این شیوه تبلیغات به تناسب هزینهای که کردهاید، برایتان مقرونبهصرفه بوده یا خیر؟ به ازای هر کلیک فرد تبلیغ کننده باید هزینه ای را پرداخت نماید و در نتیجه شرکت گوگل با کلمه کلیدی وارد شده توسط کاربر و از بین تبلیغ دهندگان مختلف پیشنهادهای مختلفی ارائه می دهند و با توجه به یکسری ضوابط و قوانین که برای تبلیغات از پیش تعیین شده تبلیغات فرد تبلیغ دهنده را به کاربران هدف نمایش میدهد. برای این منظور ابتدا وارد اکانت اختصاصی گوگل ادز بشوید. شما اکانت خود را شارژ میکنید، تنظیمات کمپین خود را مشخص میکنید و بلافاصله بعد از تایید گوگل، نمایش تبلیغ شما آغاز خواهد شد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار