تیم اتاق فرار

در علم اقتصاد، امروزه بیشتر مشاغل با تعامل با دیگران رونق می گیرد کما اینکه همه افراد یک حرفه را ندارند و باید در کنار هم کار کنند، بنابراین نیاز به کار تیمی موثر امروزه برای هر شغلی و سازمانی حیاتی است.
توانایی همزمان انجام کار به عنوان یک فرد و در کنار همکاران یا پرسنل خود در کار تیمی موثر، کلید دستیابی به رشد و موفقیت سازمانها و گروها است.
در همه جنبه های تجارت مهارت های متنوع تیم ها برای رسیدن به موفقیت الزامی است، بنابراین باید از هر فرصتی استفاده کرد و در کارهای گروهی شرکت کرد تا تاثیر گذاری و مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنیم.
اتاق فرار یکی از بهترین فعالیت های گروهی است برای ساختن یک تیم قوی و موفق در سازمان.
حال سوال اصلی این است که چرا داشتن تیم اتاق فرار بهترین فعالت تیم سازی برای سازمانها یا گروهای شغلی و اجتماعی می باشد؟

انتخاب رهبر خوب

تصمیم گیری سریع و کارآمد همیشه یکی از ویژگیهای ارزشمند رهبر موفق در یک سازمان می باشد، مدیران همیشه به افرادی اعتماد دارند که در تصمیم گیری های دشوار اعتماد بنفس دارند، با اینکه گاهی اوقات اطلاعات محدود بوده و کارها بسیار دشوار می باشند.
اتاق های فرار به جای یک سناریوی فرضی، یک سناریوی واقعی برای تصمیم گیری دارند، که نه تنها افراد به تنهایی باید تصمیم درست بگیرند بلکه در بیشتر اوقات ممکن است تصمیمات تیم باشد، که از روی تنها سرنخ موجود گرفته شده و این می تواند روی تمام اعضای تیم تاثیر بگذارد، و نتیجه آن باعث می شود که اعضای تیم بتوانند در محیط کار با هم تصمیات عالی گرفته و از یکدیگر حمایت کنند.

افزایش خلاقیت و ارتباطات با تیم سازی در اتاق فرار

حل کردن مسائل در اتاق فرار از اصول اولیه طراحی می باشد.
در طول بازی اتاق فرار، افراد با چالش های بسیاری روبرو هستند که آنها را به فکر راه حل های خلاقانه ای برای حل مشکلات می اندازد. فشار زمان روند ایده های خلاقانه را افزایش میدهد این در حالی است که این فشار در اتاق فرار سطح استرس را افزایش نمی دهد و تیم تصمیم می گیرد تا به کمک گروه راه حل های خلاقانه ای را برای حل مسئله پیدا کنند.
در اتاق فرار برای حل معماها باید چندین تیکه از پازل را کنار هم قرار بدهیم تا بتوانیم آن را حل کنیم بنابراین اگر یکی از اعضای تیم چیزی را که پنهان مانده از نظر دیگر همی تیمی هایش پیدا کند و آنرا درمیان نگذارد هیچ وقت معما حل نمی شود. ذاتا طراحی اتاق فرار بر اساس ارتباط و مشارکت تیم ها ساخته می شود. این بدان معناست که می توان چالش خاصی را برای کارایی بیشتر در اتاق فرار طراحی کرد و تیم باید برای تکمیل آن با هم، همکاری بیشتری بکنند و همچنین می تواند، عضوی از تیم که نسب به بقیه ساکت تر می باشد را از لاک خود بیرون بکشاند. در اتاق فرار مهم نیست که چه کسی بیشتر شلوغ می کند مهم آن است که چه کسی بهتر فکر میکند.

تیم اتاق فراراگر افراد با یکدیگر خاطرات خوبی داشته باشند، به خوبی می توانند در کنار یکدیگر کار کنند. خاطرات خوب با همکاران باعث تقویت روابط و روحیه بین اعضای تیم می شود. اعضای تیم در اتاق فرار تشویق می شوند تا با نقاط قوت خود بازی کنند، بر چالش ها غلبه کنند، با هم کار کنند، ارتباط برقرار کنند و تصمیم درست بگیرند، همه اینها به ایجاد خاطرات خوب و مثبت کمک می کند. خاطرات مثبتی که به صورت تیمی ساخته می شود مدت زمان بیشتری تیم را در کنار هم نگه می دارد.
قطعا امروزه تیم سازی برای سازمان ها هزینه زیادی به همراه دارد. اما لازم است بگوییم که یکی از روش های تیم سازی در اتاق فرار است و ما در آل اسکیپ اینکار را به قیمت ارزان و مقرون بصرفه ای انجام می دهیم. اتاق های فرار یک فعالیت تیم سازی بزرگ و ارزان را ایجاد می کند.

افزایش قدرت تصمیم گیری

در هر تیمی در سازمان ها مدیران نیاز دارند به داشتن رهبر برای هدایت درست تیم، اما چگونه یک فرد مناسب را انتخاب می کنیم؟ مصاحبه ها خیلی خوب هستند اما به تنهایی به مدیر هیچ کمکی در شناخت رهبر تیم نمی کند.
اتاق فرار این فرصت را به مدیران می دهد که رهبران تیم را در شرایطی محدود به زمان و فشار محیط مورد آزمون قرار داده و افرادی که توانایی های ذاتی در هدایت تیم دارند را به چالش بکشانند و انتخاب کنند.

خاطرات ارزان با تیم سازی در اتاق فرار

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار