خصوصیات یک طراحی ویلا کلاسیک چیست؟

در این صورت اگر بخواهند از طرحهای قدیمی برای دکوراسیون داخلی جدید استفاده کنند، ساخت و ساز و طراحی دکوراسیون داخلی جدید باید به نحوی انجام شود که با طرح قدیمی ادغام شود و به نوعی با یکدیگر همخوانی داشته باشند در غیر این صورت فضایی کسل کننده در محیط داخلی حاکم میشود. سنگ وآجر دوتا از پرطرفدارین مصالح هستن، به ویژه آجرهای نسوزی که رنگ های قرمز دارن و معمولا برای دیوارها در ترکیب با سنگ استفاده میشن. نما ویلا ارتباط مستقیمی با اصول طراحی ، زیبایی ، ترکیب رنگ و سلیقه کارفرما دارد. میشه از یه میز با پایه های بلند به عنوان میز غذاخوری استفاده کرد که عموما فضا رو شیک تر میکنه با این حال بیشتر مردم از میزهای سنتی چوبی برای غذاخوری استفاده میکنن تا این قسمت ویلا یکم مشابه سبک روستیک باشه، ترکیب سنگ و چوب دیگر گزینه قابل انتخابه.

دومین فاکتوری که در طراحی داخلی ویلای دوبلکس خیلی بکار میاد و عموما مورد توجه طراحان قرار می گیره، میز غذاخوریه. از نکات دیگر در طراحی ویلا دوبلکس تصمیم گیری برای محل قرار گیری تراس ها و بالکن ها میباشد. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که طراحی پله های گرد در طراحی ویلای دوبلکس بهتر است زمانی مورد استفاده قرار گیرد که با محدودیت فضا و مساحت رو به رو هستیم. طراحی ویلای دوبلکس یکی از انواع طراحی معماری است که امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار شده است; و سفارشات زیادی در این باره به دست طراحان معماری می رسد.

۲- قیمت ساخت ویلا چقدر است؟ برای طراحی داخلی ویلا از سبک های مختلف کلاسیک و مدرن دکوراسیون استفاده می شود که امروزه سبک های دکوراسیون مدرن توجه اغلب افراد و طراحان داخلی را به سمت خود جلب کرده اند. وقتی از سبک لوکس صحبت میکنیم فقط منظورمان سبک کلاسیک با دیتیلهای فراوان و مبلمان آنتیک نیست بلکه ویلایی مدرن با سقف بلند و پنجرههای بزرگ و نورگیر به همان اندازه لوکس و گران قیمت است. از این رو طراحی ویلا در زمین شیبدار که در واقع طراحی ویلاهای پایدار است، در این حوزه از اهمیت به سزایی برخوردار است و مهمترین چالش طراحی ویلا کوهستانی، مطابقت سازه با شیب زمین است زیرا امکان خاکبرداری و خاکریزی در سطوح وسیع وجود ندارد و از سوی دیگر بسترها و بافت های سخت و صخره ای تحدید بزرگی برای هم سطح کردن سایت ویلا به شمار می آیند. با هم از عناصری خواهیم گفت که حضورشان در داخل ویلا، بسیار مورد استقبال واقع شده. امروز در چیدانه می خواهیم با 10 دکوراسیون داخلی جذاب از ویلا های ایرانی آشنا شویم با ما همراه باشید.

ستونهایی با ارتفاع زیاد، مجسمههایی تزئینی، سرستون، طاقهای بلند، قوسهای زیبا، تزئینات از ویژگیهایی است که جلب توجه میکند. فضاهای بزرگ و روشن با راه پلههای شاخص و زیبا، کف ها و سقفهای صیقلی و براق چشم هر بینندهای را خیره میسازد. نرم افزارهای پیشرفته مدلسازی، افراد را قادر می سازد طرح ویلای شخصی خود را قبل از ساخته شدن ببینند و هر تغییری که می خواهند را در آن اعمال کنند.طراحی اصولی ویلا در واقع اصلیترین قدم برای داشتن یک ویلای زیبا است و اگر این قدم اصولی و صحیح برداشته شود ساختمان ویلا زیبا، منحصر به فرد و پاسخگو به تمام نیازهای ساکنان خواهد بود. این درست چیزی است که در ویلاها می خواهیم؛ دسترسی به یک ساختمان زیبا که در قلب منطقه ای سرسبز واقع شده باشد. اگر تصمیم گرفته اید که از یک دکوراسیون کلاسیک برای ویلای خود بهره بگیرید، باید تجهیزات دکوراسیون را نیز درست مطابق با آن انتخاب کنید.

سمت جنوب قسمت عمده نور خورشید را جذب میکند. در طراحی داخلی مدرن، سعی میشود با ایجاد پنجرههای قدی بزرگ به سمت باغ و ایجاد یک دید مرکزی به عنوان قلب خانه بیشترین دید به سمت باغ ایجاد شود. پس در امر طراحی ویلا نیاز است تا سلیقه، اهداف، میزان بودجه و محل ساخت را به درستی تحلیل کنیم. بازسازی ویلا به معنای تعمیر و تغییر دادن قسمتهای مختلف ویلا است که فرسودگی در بافت آن اتفاق افتاده است. نورپردازی یکنواخت و مخفی را در سالن غذاخوری داشته باشید و در کنار آن حتماً از لوستر مناسب با دکوراسیون استفاده کنید. همچنین قرار دادن یک پارتیشن یا یک دیوار دکور در نیمی از ارتفاع به طوری که دو نوع مبلمان کاملا متفاوت در یک سالن قرار بگیرند … طراحی ویلا دوبلکس در این حالت به این صورت انجام میشود که فضا هایی مانند آشپزخانه ، سالن ، پذیرایی و سرویس مهمان در طبقه پایین ویلا قرار میگیرد و دیگر فضا ها مانند اتاق خواب ها و حمام در طبقه بالا. که دارای شاه نشین هستند، در بالاترین طبقه ویلا این فضای نشیمن مجلل جای می گیرد که دارای بهترین دید به پیرامون می باشد.

وضعیت سرمایشی و گرمایشی، لوله نیز توسط مهندس مکانیک در نقشه تاسیسات مکانیکی مطرح طراحی دکوراسیون داخلی ویلا میشود. شرکت نگین آذین پارت، در سایه بیش از پانزده سال فعالیت در زمینه طراحی و ساخت ویلا، بصورت تخصصی و با به کارگیری مهندسین طراح و تیم اجرایی خبره و همچنین مهندس ناظرانی کار آزموده مفتخر به کسب رضایت درصد بالایی از کارفرمایان و مشتریان این شرکت بوده است. سبک مدیترانهای از ایدههای جالبی است که در بسیاری از دورههای تاریخی و مناطق جهان تکامل یافته است و متاثر از سبک ایتالیایی، اسپانیایی و کشورهای مختلف دیگر میباشد. در واقع نقشههای فاز دو ویلاها توسط مهندسان مختلف تهیه میگردد و بخشهای مختلفی دارد. استفاده از عناصر چوبی در سبک ییلاقی رواج دارد و در واقع استفاده از وسایل چوبی تکمیل کننده سبک ییلاقی هستند. ترکیب تاریک و روشن رنگ ها هم آرامش اتاق را تکمیل تر کرده است.

ما در طرحینه به نکات زیادی در این باره اشاره کردیم که امیدواریم با مطالعه آن ها بتوانید دکوراسیونی زیبا و جذاب داشته باشید. استفاده از پنجره ها با اندازه های گوناگون, استفاده مناسب از روشنایی های مصنوعی و طراحی داخلی ویلا با رنگ های روشن و جذاب می تواند علاوه بر القای حس آرامش موجب زیبایی و روشن شدن دکوارسیون داخلی ویلا شود. نتیجه این خواهد بود که احجام پیش آمده و فرورفته در نما به عنوان الحاقی، تصنعی و غیر اصیل بر نمای ویلا در نخواهد آمد و با کل پیکره ی ویلا در ارتباط قرار خواهند گرفت. از طرفی زمان رفت و آمد افراد از طریق پله با توجه به این که چهار طرفه ویلا شیشه کار شده، از نظر بصری یک منظره پویا شکل می گیره.

در طراحی خانه گلستانه معماران پروژه نقل کرده اند که: همیشه دلمان میخواست فضایی برای خودمان بسازیم تا بتوانیم آخر هفته هایمان را به دور از مشغلههای کاری و فکری در آن سپری کنیم و یا بعد از تحویل هر پروژه، قدری در آن بیاساییم.جایی برای بازسازی افکارمان، قوایمان و مکانی برای عاشقی کردن و با هم زیستن. تلاش کرده ایم آنچه ارائه می دهیم تلفیقی از طراحی داخلی ویلا و طراحی خارج ویلای دوبلکس باشد. انتخاب رنگ قهوه ای و کرم برای صندلی های میز، خروجی رو باشکوه کرده. استفاده از راه پله های مارپیچ شیشه ای یکی دیگر از انتخاب های رسیدن به طبقه بالا در خانه های دوبلکس است . ویلاهای دوبلکس معمولا تهویه بهتری به نسبت ویلاهای یک طبقه دارند. طراحی دکور داخلی ویلا در شمال با ساختمانهای مسکونی متفاوت است و فضای داخلی بهتر است به نحوی طراحی شوند که مناظر بیرون و چشماندازهای طبیعی به راحتی قابل رویت باشند از این طریق میتوان ارتباط بصری بهتری با محیط بیرون برقرار کرد.

زمانی که شما فضایی را به شک کلاسیک دکور می سازید، احتمالا آن که برای مدت زمان بیشتری از آن لذت ببرید، به مراتب بالاتر خواهد بود. این بدون شک یک مکان سلطنتی است. بدون نور، نه فرم را احساس میتوان کرد، نه رنگ را و نه بافت را. کمینهگرایی، وضوح در طراحی پلان، سیالیت فضایی، انعطافپذیری عملکردی و پیوستگی و تداوم بصری، بدون هرگونه بیان پیچیده، معماری داخلیای یکپارچه اما خیالانگیز به وجود آورد. این امر موجب ارتقای اصل طراحی و هماهنگی شده و به خانه به صورت یک موضوع یکپارچه فکر میکند. مهمترین ویژگی ویلاهای اکولوژی، بکارگیری طراحی خلاقانه و یکپارچه برای ساخت آنها و سازگاری با زندگی مدرن و ترویج زندگی با شیوه اکولوژیکی میباشد. بهتر است بدانید که در بین سبکهای مختلف طراحی ویلا، طراحی ویلای مدرن یکی از گران قیمتترین طراحیها است. استفاده از درختچه های بلند حس باشکوهی را به فضای داخلی بخشیده است . خانه های ویلایی مدرن یکی از پرطرفدار ترینِ خانه ها در جهان هستند . حتما شما هم استفاده از پنجره های کوچک در ویلا های کلاسیک را به یاد دارید؛ لازم است که بدانید که معمولا دیگر از این نوع از پنجره ها در طراحی های مدرن ساختمان خبری نیست و در عوض از پنجره های بزرگ و سرتاسری که نور را به داخل می تاباند استفاده می شود.

در قوانین و استاندارهای ساختمان سازی به ویلاهایی که هر طبقه آن ها دارای متراژ 100 و یا کوچکتر هستند در دسته ویلا های کوچک قرار گرفته، به ویلاهایی که هر طبقه آن ها دارای متراژی بین صد تا دویست متر است ویلاهای متوسط و ویلاهایی که هر طبقه آن متراژی بیشتر از 200 متر داشته باشد جزء ویلاهای بزرگ قرار می گیرد. این ویلا لوکس در ۵ طبقه طراحی و ساخته شده که البته بصورت بازسازی شده است. فرانک لوید رایت، پلان ویلا را روح پیشگویی ساختمان می داند و لوکوربوزیه، پلان را نقطه شروع هر بنا می داند که برنامه ی یک بنا در گرو آن است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار