سامانه طراحی آنلاین سوله صفحه اصلی | elitarchgroup

۱- وزن را به صورت تقریبی به شما اعلام کردم، زیرا شهر محل نصب شما را نمی دانستم و ممکن است وزن در حدود ۵٪ کاهش و یا افزایش داشته طراحی هایپرمارکت باشد. خدا خیرتون بده، سیر تا پیاز سوله رو به زبان ساده، دقیق و علمی بیان کردید. شما که اینقدر مشتی هستید سوله های کوچک رو اجرا کنید که کلاه سر ما قشر ضعیف هم نره . فعلا در حال بررسی هستم که این کار رو در یزد که شهر پدریم هست انجام بدم یا در بندر عباس( البته حومه بندر).

  • طراحی سوله می تواند به شکل سنگین یکی از انواع سوله می باشد.
  • دلیل چهارم– اهمیت تهیه نقشه سوله در اصفهان این است که اگر سوله شما مستقیماً توسط سوله ساز ساخته شود حتماً کلاه بر سرتان خواهد رفت.
  • نرم افزار تکلا استراکچر با نام قدیمی Xsteel نیز معروف است که برای تهیه نقشه های شاپ دراوینگ انواع سازه های اسکلت بتنی و سوله های اسکلت فلزی و سوله های سبک و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.
  • شاید بد نباشد بدانید که هزینه ساخت و اجرای سوله خرپایی بسیار بیشتر از سوله های عادی است.
این نوع سوله برای انواع کاربری ها قابل بهره برداری هستند، اما بیشتر در سالن ورزشی، گل خانه ها، دامدارای ها، انبار و… که داهانه های بلند دارند و از ضریب اهمیت کمتری نیز برخوردار هستند بهترین انتخاب می تواند طراحی سوله با خرپا باشد. در تصاویر زیر چند نمونه از این سوله ها قابل مشاهده می باشد. در طراحی سوله خرپایی از تیرورق فولادی در سقف استفاده نمی شود. البته تخصص و مهارت سازندگان و مهندسین در طراحی این نوع سوله بسیار مهم است و با به کار گیری اصول علمی و ایمنی می توانند سازه ای با استقامت بالا داشته باشند. در صورتی که این نوع سوله دارای کوچکترین ضعفی در سازه باشد، مشکلات و خسارات زیادی به بار خواهد آمد. دفترچه محاسبات در واقع گزارشی کوتاه اما جامع از ابعاد، اندازه ها و اجزای سوله است که حکم شناسنامه سازه را دارد و می بایست به تأیید سازمان نظام مهندسی برسد.

مواردی نظیر ابعاد سوله (دهانه، ارتفاع، طول، شیب سقفی) و المان هایی نظیر طراحی پی، اتصالات، طراحی اجزای قاب، تیر های عرضی، لاپه ها و سیستم های مهاربندی، از جمله مهمترین مواردی هستند که در دفترچه محاسبات سوله به آنها اشاره می شود. همانطور که در گام سوم، مقاله انواع سوله توضیحات کامل داده ام، زمانی میشود روش ساخت سوله را بررسی کرد که شما ابعاد دقیق دهانه طول و ارتفاع را برای ساخت سوله خود داشته باشید. زیرا هر روش ساخت ویژگی ها و مزایا و معایب خود را دارد و بدون داشتن این ابعاد نمیتوان نطری داد که کدام روش ارزانتر خواهد شد. البته هر دو روش مرسوم یعنی ساخت سوله خرپایی و ساخت سوله تیر ورقی هر دو از کیفیت خوبی برخورداد هستند اما بهینه بودن آنها در زمانی مشخص میشود که ابعاد داشته باشید.

کتاب آموزش کاربردی متره و برآورد ابنیه همراه با نکات اجرایی

در صورت استفاده از دال های پیش ساخته با ابعاد بزرگ ممکن است نیازی به لاپه ها باربر پوشش نباشد و این دال ها مستقیما روی تیر یا خرپا اصلی مستقر شوند. زمانی که ایرانیان با الگو برداری از اروپاییان بری ایجاد کارخانجات صنعتی و کارگاه های مختلف به طراحی سوله پرداختند و امروز در کشور هزاران سوله برای کارخانجات و صنایع احداث شده است. نکات مربوط به طراحی سوله به سازندگان و طراحان این کار کمک می کند تا با دقت بیشتری طرح های سوله را طراحی کنند زیرا کوچک ترین ضعف در مرحله طراحی سوله باعث ایجاد خسارت و مشکلات بزرگی در مرحله ساخت و ساز و حتی نصب می شود.

طراحی سوله فولادی

سامانه طراحی آنلاین سوله صفحه اصلی | elitarchgroup
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار