شیر گیوتینی شیر گیوتینی,فروش شیر گیوتینی,خرید شیر گیوتینی,مدل شیر گیوتینی,تولید کننده شیر گیوتینی,تولید شیر گیوتینی,تامین کننده شیر گیوتینی | kasrasaran

شیر گیوتینی شیر گیوتینی,فروش شیر گیوتینی,خرید شیر گیوتینی,مدل شیر گیوتینی,تولید کننده شیر گیوتینی,تولید شیر گیوتینی,تامین کننده شیر گیوتینی | kasrasaran

با توجه به درجه حرارت سیال می توان سیت یا لاینر شیر چاقویی را از جنس EPDM و NBR و… مونتاژ نمود. شیر گیوتینی با نوع اتصال PN6,P10,PN16 برای حداکثر فشار کاری 16 بار و با توجه به جنس لاینر می توان تا 110 درجه حرارت مورد استفاده قرار گیرد و قیمت آن با توجه جنس چدن نسبت به سایر مدل های این محصول ارزانتر می باشد. شیر گیوتینی یکی از انواع شیرآلات صنعتی میباشد که از اجزاء مختلفی از جمله یک تیغه عمودی در وسط آن تشکیل شده است. تیغه عمودی تعبیه شده در این شیر سبب باز و بسته شدن تدریجی دستگاه می شود. همچنین این دستگاه را از متریال های متعدد از جمله استیل، چدن و فولاد به اینجا هدایت شوید تولید می کنند. انواع مختلف این دستگاه را در سایزها و اندازه های متعدد و از سایز ۵ تا ۵۰ سانتی متری تولید می کنند.

قیمت شیر کشویی کلاس 600

تولیدکننده های شیر گیوتینی جنس دیسک شیر گیوتینی را از استیل و فولاد و با روکش کرم و آلومینیوم و برنز تولید می کنند. علاوه بر آن در ساختار آن بخشی به نام شافت یا همان استم وجود دارد که آن را نیز از متریال استیل و یا فولاد تولید می کنند. لازم به ذکر است که رزوه های آن را طی پروسه هایی هدفمند مقاوم سازی می کنند. این مقاوم سازی با هدف بالا بردن مقاومت آن در برابر سایش و فشار انجام می شود. علاوه بر آن سیت و سیت رینگ موجود در ساختار این نوع شیر را با توجه به نوع سیال، میزان حرارت و فشار در جنس های مختلفی مانند تفلون، استیل، برنز و لاستیک تولید می کنند. در واقع این دستگاه را می توان با توجه به فاکتور های مختلف در انواع متعددی دسته بندی کرد.

مزایا و معایب شیر کشویی چاقویی

این شیر به طور گسترده در خطوط لوله آب و گاز، صنایع سبک، نیروگاه‌ها و سیستم‌های پتروشیمی استفاده می‌شود. شیر کشویی یا گیت ولو دارای یک دیسک کشویی است که در جهت عمودی محور کانال حرکت می‌کند. این شیر باید در حالت کاملاً باز یا کاملاً بسته قرار بگیرد یعنی فقط برای قطع و وصل جریان از آن استفاده می‌شود و گزینه مناسبی برای تنظیم جریان نمی‌باشد. شیر گیوتینی پنوماتیک از لحاظ نوع عملکرد تنها در نوع عملگر با سایر مدل های متفاوت می باشد و این عملگر پنوماتیک می توان روی تمام مدل های این محصول با هر جنس مونتاژ شود. دیسک این محصول معمولا به دلیل برخورد با سیال همیشه از جنس بدنه مقاوم به خوردگی و سایش بالاتری دارد و از جنس های استیل و فولاد با پوشش کرم و آلومینیوم برنز تولید می شوند. انواع شیرهای گیوتینی با توجه به نوع اتصال
شیر گیوتینی با توجه به نوع اتصال به دو نوع ویفر و لگ تقسیم می شود.

  • • ارتفاع دهانه معمولاً ۱/۴ محل عبور نشیمنگاه شیر است، بنابراین بسیار کوچکتر از شیر کشویی است.
  • محتوای مولیبدن بالاتر در گرید 316 می تواند اثرات نامطلوبی بر شکل پذیری آن داشته باشد، بنابراین ورق استیل 304 انتخاب بهتری است.
  • شیر گیوتینی معمولا به صورت دستی باز و بسته می شود اما این امکان نیز وجود دارد که به شکل اتوماتیک عمل کند که نیاز به انجام فرآیندی دارد.
  • شیر گیوتینی یا شیر چاقویی (Knife Gate Valve) یکی از انواع شیر های دروازه ای (Gate Valve) میباشد که دارای ظاهر کمی متفاوت میباشد.
  • از این شیر برای انتقال سیالات غلیظ یا حاوی ذرات جامد استفاده نمی‌شود.

آنلاین اینسترومنت آماده همکاری جهت تامین محصولات برند CMO Valves  به صورت مستقیم از شرکت سازنده میباشد. لطفا جهت هر گونه درخواست با ما تماس بگیرید و  یا درخواست خود را به ایمیل ما ارسال نمایید. شیر گیوتینی پنوماتیک جهت حذف اپراتور در کنترل و تنظیم سیستم مورد استفاده قرار می گیرد.

• عملکرد آب‌بندی (سیلینگ) این شیر به نسبت شیر کروی و توپی ضعیف بوده، بنابراین از آن در کاربری‌هایی که نیاز به آب‌بندی محکم دارد استفاده نمی‌شود. شیر چاقویی پنوماتیک یا شیر گیوتینی پنوماتیک برای حذف اپراتور از یک عملگر پنوماتیک استفاده می شود که با نیروی باد فشرده دیسک را در جهت عمودی به صورت خطی به حرکت در می آورد و مسیر سیال را باز و بسته می کند. لازم به ذکر است در مورادی که سیال دارای مقادیر زیادی لجن و یا جامدات میباشد استفاده از شیر چاقویی knife gate valve از نوع فلنجدار flgd  مناسب ترین حالت میباشد . در شیر گیوتینی دستی، عملگرها در دو حالت فلکه ای و اهرمی تولید می شوند که توسط اپراتور به حرکت در می آید. زمان باز و بسته شدن شیر با عملگرهای دستی نسبت به عملگرهای پنوماتیک و برقی طولانی تر است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار