طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی : وقتی جواهرات شگفت زده تان خواهند کرد

این امر موجب به درک واضح از مکان و تاثیرگذاری داستان برند میشود. بیشتر اوقات برندهای پوشاک و خرده فروشیها از این الگو در طراحی فضای داخل استفاده کرده و محصولات را در زاویهای مناسب نسبت به آن به نمایش میگذارند که موجب جلب توجه بیشتر مخاطب میشود. این الگو که محبوب برندهای فست فشن است، خردهفروشان میتوانند استفاده از فضای دیوار را به حداکثر برسانند. اتفاقا داشتن فضاهای خالی در مغازه که با آثار هنری زیبا و یا گل و گیاه پر شده است، باعث میشود ذهن بیننده نظم بگیرد و راحتتر جنس مورد نظر خود را پیدا کند. مهم ترین اصل در فضاهای تجاری، انتخاب کفپوش مناسب است.

نورپردازی لازم است که متناسب با سبک مورد علاقه شما برای دکوراسیون دکور مغازه طلا فروشی باشد. متریال مختلف با توجه به سبک طراحی داخلی آن برای دیزاین سردر ورودی و ویترین ها به کار برده می شود. پس می بینیم که طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی بسیار مهم است؛ بخصوص اگر شما تازه کار باشید و بخواهید مشتریان را در اولین ورود آن ها به مشتری های ثابت خود تبدیل کنید. استفاده از نورهای متحرک می تواند ایده مناسبی برای زیباتر نشان دادن کف چین ویترین طلا فروشی و داخل مغازه بوده و نظر مشتریان را جلب کند. از نورهای متحرک میتوانید جهت جذابتر نشان دادن کف چین ویترین و درون فضای فروشگاه استفاده کنید و باعث جلب توجه اشخاص شوید که این مورد حواس فرد را به خودش معطوف نماید و باعث شود که مشتری به سمت مغازه جهت خرید طلا گام بردارد.

درخشش نگین ها و سنگهای جواهرات در زیر نورپردازی جذابیتی بی نظیر پیدا می کند و این باعث می شود مشتری به سمت خرید سوق داده شود . طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی می تواند با مشورت با دکوراتور های مختلفی انجام شود. در عین حال روی اصول زیبایی شناسی و دکوراسیون داخلی لوکس تاکید می شود باید موارد حفاظت و امنیت را نیز در نظر داشت. با این حال برخی از افراد فضای سفید و روشن دلباز را برای تصمیم گیری هنگام خرید را ترجیح می دهند. به منظور رفاه حال مشتریان و برای این که احساس نمایند که به جای تهیه جواهرات به هتلی بسیار مجلل مراجعه نموده اند که قرار است از آن محل با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهند و بهترین و برترین جواهرات را در آنجا مشاهده نمایند، لازم است از صندلی های راحتی و همچنین مبلمان با طیف رنگی زیبا و خاص استفاده نمایید. آیا مشتریان از بازگشت به فضای فروشگاهی و یا خردهفروشیها احساس امنیت میکنند؟

این طرح فروشگاه جواهرات برای یک برند جواهرات فروشی در هند بوده است. طراحی فضای داخلی برند بسیار فراتر از یک طرح فیزیکی با نمایشگرهای روشن است. پلانهای راست، جابهجایی آسان و صرفهجویی در وقت (سریع خرید کرده و خارج میشوند) البته لازم به ذکر است که این طرح باعث ترافیک و یا برخود مشتریان با یکدیگر میشود. بنابراین، این سری از شیشه های حرارت دیده که تقریباً در حدود چهار برابر شیشه های معمولی مستحکم و مقاومتر هستند، قابل شکستن بوده و انتخاب مناسبی برای طلافروشی ها به حساب نمی آیند. در طراحی داخلی این طلافروشی از کانترهای چوبی با رنگ سفید بهره گرفته شده است. در نمونه بالا از فرم مکعب های دارای ارتفاع متفاوت به این منظور استفاده شده است.

موضوع امنیت همواره یک نگرانی عمده و همیشگی برای طلافروشی ها و فروشندگان جواهرات بوده است؛ زیرا این فروشگاه ها در طول تاریخ همواره هدف اول سارقان برای حمله و سرقت بوده اند. شما باید از هر روشی که این نور را بیش تر منعکس و پخش می کند، برای جذاب تر دیدن شدن طلافروشی تان استفاده کنید. مهم این است که از هر ایده ای که می بینید جند نکته را برای خود جدا کنید و همه آن ها را در نهایت برای دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی استفاده کنید. می توانید در آن واحد نسبت به بهبود وضعیت چیدمان طلا های خود اقدام کنید. معمولا هرچه قیمت اجناس بالاتر می روند، قدرت خرید آن ها کمتر می شوند. این امر سبب قدرت و اصالت گرفتن، طراحی فضای داخلی برند و یا خردهفروشی در انتقال یک تجربه شگفتانگیز و داستان برند است که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم.

این شفاف و مات شدن آن ها با استفاده از الکتریسیته انجام می شود و از این رو با قطع شدن جریان برق، دیگر ریموت آن کار نمی کند. مشتری از بدو ورود به درون فضای طلافروشی توجه خاصی به طراحی دکوراسیون محیط میکند به همین منظور برای ظاهر محیط باید نهایت ظرافت را به کار برد. در صورتی که مغازه طلافروشی بزرگ باشد می توانید از انواع و اقسام تابلوهای مختلف استفاده کنید. همانطور که گفتیم به همان اندازه که زیبایی و کیفیت طلا هایی که ارائه می دهید، اهمیت دارد؛ نمای بیرونی، نمای داخل و ویترین یک مغازه ی جواهر و طلا فروشی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. گفتیم که شما چرا نیاز به طراحی داخلی طلا فروشی خواهید داشت، مزایای طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی را گفتیم و سعی کردیم چند ایده زیبا را برای شما جمع آوری کنیم و نکات مربوط به هریک را بگوییم. چون خود این طراحی همانطور که گفتیم در جذب مشتری بی تاثیر نخواهد بود.

در فضای این برند شما شاهد یک الگوی شبکهای در بخش مواد غذایی (قدرت انتخاب و ارائه بیشتر محصول) و اما هندسی و زاویهدار در باقی نقاط به چشم میخورد. در این نقشه خطوط باز در سراسر فروشگاه وجود دارد و این بدان معناست که دیوارها در هر زاویه قدرت دیده شدن را دارند پس در طراحی آنها هوشمندانه عمل کنید. همچنین دکوراسیون مغازه جواهــر فروشی می بایستی به صورت باز و جادار طراحی شود یعنی نبایستی بیش از اندازه کوچک و تو در تو باشد. دکوراتور باید شناخت کاملی از طلا فروشی داشته باشد و بداند که طلا مانند سایر کالاها نیست که براحتی در دسترس مشتری قرار می گیرد . در نتیجه کالای بیشتر در دیدرس مشتری قرار می گیرد. این مغازه ها فقط محصولات و کالاهای خود را کنار هم می چینند و در حقیقت همین هم کافی است.

مثلا اکثر خدمات درمانی سفید و آبی و یا سفید و سبز هستند و اکثر طلا فروشیها از رنگ طلایی و رنگهای خنثی برای طراحی لوگو و دکوراسیون خود استفاده میکنند. رنگ بنفش، رنگی است که به خوبی با اکثر جواهرات کنتراست دارد و از طرف دیگر، رنگی باشکوه و متمایز کننده است. نور گرم در ایجاد فضایی رمانتیک و یا دنج خوب است و البته تناسب خوبی با محصولاتی که رنگ گرم دارد برقرار میکند اما در مقابل اگر در کنار محصولات شما رنگ سرد هم وجود داشته باشد این نوع نورپردازی در معرفی و چیدمان موثر نخواهد بود. این موضوع، چیزی است که در طراحی داخلی فضای فوق به خوبی نشان طراحی داخلی مغازه طلا و جواهر فروشی داده شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی می تواند شما را از هرگونه دغدغه درباره فروش طلا ها در بازه قیمتی مناسب دور کند. طراحان داخلی با استفاده از روشناییهای تزیینی سعی میکنند بر روی دید مشتریان که اغلب بانوان هستند، تاثیر زیادی را ایجاد نمایند و از این طریق فروش شما را به مراتب افزایش دهند. اصل هماهنگی در رنگ ها بدون تردید موجب جلب توجه مشتری شده و افزایش فروش در پی خواهد داشت. بله شاید این حرف موجب تعجب شما شود! وقتی ازجعبه های شیشه ای استفاده می کنید، شیشه و طلا هر دو موجب انعکاس نور می شوند و زیبایی و درخشانی خاصی را ایجاد می کنند. به هر حال سرمایه زیادی در این مکان وجود دارد و می تواند سارقین را به خود جلب کند. با این حال فکر نکنید به محض تمام شدن کرونا صد در صد مردم به خیابانها میآیند و دوباره شروع به خرید حضوری میکنند. این طراحی که اکثرا در بازار طلا فروشان دیده می شود، اصول خاصی دارد که باید آن ها را رعایت کنید. این مسئله ، لزوم توجه به انتخاب بهترین طراحی دکور طلا فروشی را نشان می دهد.

بر خلاف سایر فروشگاه ها و مراکز تجاری، کالای این فروشگاه نباید در دسترس عموم قرار داشته باشد. نور طلا فروشی نباید تحریک کننده باشد در این صورت تصمیم گیری سخت می شود و نمی توان فروش موفقی را تجربه کرد. طلا فروشی یک مرکز تجاری است و دکوراسیون آن به طور مستقیم در میزان فروش و افزایش جذب مشتری تاثیر دارد. حفظ امنیت در مغازه طلا فروشی لازم و ضروری است و دکوراسیون باید به نحوی طراحی شود که ضمن حفظ زیبایی، امنیت مغازه نیز حفظ شده و مشتریان بتوانند به راحتی انواع و اقسام طلا و جواهرات را مشاهده کرده و در صورت تصمیم به خرید، طلا فروش آن ها را از محل خود خارج کرده و در اختیار مشتری قرار دهد. طراحان داخلی در طراحی دکوراسیون طلافروشی باید کلیه اصول حفاظتی و همینطور امنیتی این فروشگاهها را در نظر بگیرند، تا بتوانند از این محصولات قیمتی و گران قیمت در برابر مشکلات احتمالی مراقبت و محافظت کنند. انواع طراحی دکوراسیون در طلافروشی را نام ببرید؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار