طراحی دکوراسیون داخلی مطب زنان زایمان+15 نمونه

برای جذایت بیشتر این مکان ها می توان از گل و گیاهان طبیعی و پخش صداهای طبیعت مثل صدای آب بهره برد. یک روش مشابه آنچه دربافت طبیعی و همچنین باید کلیه امکانات و. استفاده از لوازم و ابزار آلات پزشکی نو و زیبا و همچنین تزئین اتاق معاینه به شکلی زیبا و چشم نواز، علاوه بر این که بر فرآیند بهبودی بیماران تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت، می تواند در افزایش میزان مراجعه کنندگان به مطب مورد نظر نیز موثر واقع شود. با این حال ممکن است استفاده از یک رنگ مناســب ولی جذاب و خاص میتواند در طراحی چنین فضاهایی نیز ایده آل باشد. چنانچه طراحی داخلی مطب، شیک و زیبا باشد میتواند تصویر یک پزشک حرفه ای را در ذهن بیمار ایجاد کند که باعث جلب اعتماد مراجعه کنندگان میشود. در طراحی و معماری کیلینیک زبیایی باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که هرچقدر فضای کلینیک شما سادهتر و در عین حال مدرن و شیک باشد آرامش و راحتی بیشتری به شما و مراجعهکنندگان میدهد و همواره زیبایی و مجهز بودن کلینیک شما در ذهن افراد خواهد ماند. در این مطلب ما قصد داریم انواع ایده های کلیدی برای طراحی داخلی مطب پزشکی در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که با الگوبرداری از این ایده ها می توانید طراحی داخلی مدرن و کاربردی را در مطب پزشکی داشته باشید.

دکوراسیون مناسب، باعث ایجادِ حس رضایت و آرامش در بیمار می شود. با نورپردازی مناسب، استفاده از گیاهان طبیعی، گلدان و قرار دادن روی میز می تواند فضایی آرام و دلنشین را برای یک مطب روانشناسی فراهم کند. در طراحی داخلی مطب می توان از تابلوهای هنری یا عکس های زیبا و مبلمان های راحتی و گیاهان گلدانی که باعث روحیه دادن و آرامش اشخاص می شود، استفاده کرد. برای طراحی داخلی این مرکز، می توان از سقف ها شروع کرد. ترکیب آینه های دکوراتیو در کنار سقف های کشسان و باریسول و همچنین نورهای مخفی علاوه بر اینکه دکوراسیون داخلی ما را بیش از بیش جذاب و دیدنی می کند، آن را کاملا از دیگر نمونه های مشابه خود متمایز و شاخص می نماید.

سقف های کاذب با نورپردازی های جذاب می توانند محیط کلینیک را دلنشین و از لحاظ روحی روی بیمارانی که در طول درمان مجبور به خوابیدن روی تخت هستند و بر سقف چشم می دوزند، تاثیر مثبت بگذارد. تنوع بسیاری به مطب خود دهید. نگاهی به فضای کلینیک بیندازید و ببینید باید در هر قسمت، چه کارهایی انجام دهید تا هم رضایت بیمار بیشتر باشد و هم کارها راحت تر صورت گیرد. حتماً محفظه ای مناسب و متناسب با دکوراسیون کلینیک برای این مواد تدارک ببینید. باید اشاره کنیم که با توجه به کاربری این دو فضا از یک درب شیشه ای در بین این دو اتاق استفاده کردیم که سیرکولاسیون مناسبی را ایجاد نماید ، حتی در انتخاب و خرید مبلمان اداری هم از منحصر به فرد ترین و شاخص ترین طرح ها استفاده کردیم تا به بهترین نتیجه برسیم. دکوراسیون مراکز درمانی و کلینیک ها نیز مانند هر مکان دیگری، قوانین و قواعد مختص به خودش را دارد. در شهر تهران نیز شرکت های بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند که شرکت و سایت اینترنتی بدادم برس یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت ها در این زمینه می باشد. شرکت و سایت اینترنتی بدادم برس به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین سایت ها و شرکت های ایرانی در زمینه ی طراحی داخلی مطب ها لقب دارد.

استفاده از رنگ های شاد و جذاب و همچنین کناف کاری و نورپردازی های زیبا در کنار گچبری های سقفی را می توان نمونه ای از دکوراسیون های زیبایی دانست که از آن ها در مطب های امروزی استفاده می دکوراسیون داخلی مطب روانشناسی شود. به طور معمول از کناف و گچ برای دیوار و سقف و از متریال هایی نظیر چوب، فلز، کورین، شیشه، بتن و … به دلیل عمومی بودن فضای مطب بهتر است از متریال های آنتی باکتریال مانند کورین، مارمونایت، SPL و .. استفاده کرد. اگر شما مسئول دکوراسیون و چیدمان مطب پزشک هستید یا اگر به دنبال ایدههای خلاقانه، موثر و طراحی داخلی با قیمت معقول و مناسب هستید، در اینجا هفت راهنمایی فوقالعاده و موثر به شما ارائه میشود که میتواند به شما در ایجاد یک طوفان ذهنی و فکر بکر و در نهایت، آغاز یک روند طراحی منحصر به فرد پزشکی کمک کند. دکوراسیون مطب پزشک با آثار هنری زیبا، عکسها، رنگهای آرامشبخش و مبلمانهای راحت، میتواند به بیماران کمک کند تا در حالت آرامش قرار بگیرند. خود نمایید در حالت دوم شما اقدام به بازسازی مطب و کلینیک پزشکی خود نموده اید و در حال حاضر قصد طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی خود را دارید. البته استفاده از کمد ها و کلازت های سفید به همراه آینه ، دکوراسیون داخلی اتاق های جراحی ما را تکمیل می کنند.

مورد بعدی که روی تعرفه های مختلف طراحان تاثیر می گذارد، آن است که قرار است، در هر فضای پروژه از چه سطح کیفیت متریال استفاده بشود. روح و طراوت یک کلینیک زیبایی، بستگی به کیفیت دکوراسیون داخلی آن دارد. انتخاب و تاثیر رنگ در اتاق مشاوره به چه صورت است؟ 4. بهترین انتخاب دکوراسیون مطب طرحی است که فضا را شادتر سازد. دسته ی اول مطب های روانشناسی هستند که در آن یک پزشک با داشتن مدرک روانشناسی، روانپزشکی و یا شخصی با داشتن مدرک مشاوره، در این مطب ها مشغول به درمان و فعالیت می باشند. در طراحی داخلی یک کلینیک دامپزشکی به دلیل نوع تشخیص رنگ حیوانات بهتر است طیف خاکستری رنگ پایه بوده و در بخشهایی رنگهای خالص دیگر اضافه شوند. فلذا اگر کلینیک شما محیطی است که در معرض مواد اسیدی و بازی مختلف قرار دارد و به دنبال متریال مقاوم و آنتی باکتریال با طرح های نوین می باشید این محصول گزینه مناسبی برای شما می باشد. سنگ مارمونایت، ساخته شده از مواد اصلی کورین و کوارتز است، به همین دلیل هم خواص سنگ کورین و هم خواص سنگ کوارتز را دارا می باشد، از طرفی به دلیل طرح ها و برجستگی سطحی، ظاهری مشابه سنگهای طبیعی دارد.

همانطور که می دانیم در طراحی و اجرای فضاهایی مانند دکوراسیون داخلی اداری و یا مراکز درمانی و کلینیک ها از مهم ترین بخش های طراحی، قسمت منشی و یا پذیرش می باشد و باید به نوعی طراحی و اجرا شود که زیبایی و جذابیتی خاص را برای مراجعین داشته باشد به همین دلیل هم ما در طراحی قسمت کانتر منشی از طراحی خاص و منحصر به فردی استفاده کردیم که کاملا طراحی و اجرای آن توسط شرکت هیرادانا انجام شده است، فرم خاص و منحنی کانتر با متریال های سفید و کرم و نورهای مخفی که در طول کانتر کشیده شده اند زیبایی و جذابیت این قسمت از بازسازی ساختمان را به حداکثر خود می رسانند، همچنین تمام قسمت میز منشی در یک قاب بندی چوبی با استفاده از چوب های ترموود قرار گرفته است که از کف تا به روی سقف امتداد میابند. به همین منظور از ترکیب رنگی سفید و کرم با کاغذ دیواری هایی با طرح های کاملا شیک و لوکس استفاده کردیم که زیبایی و جذابیت این فضا را در کنار گسترش بصری آن ایجاد کنیم و همچنین طراحی نورپردازی این فضا با دو رنگ سرد و گرم توازن زیبایی را فراهم می کند.

در بررسی و معاینه زنان از صندلیهایی اسفاده میشود که به اصلاح صندلیهای ژینکولوژی نام دارند. درباره ی شرکت تعاونی کارآفرینان هم داستان که با نام تجاری شرکت بدادم برس در سطح شهر تهران فعالیت می کند نیز توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کردیم. شرکت تعاونی کارآفرینان هم داستان با نام تجاری بدادم برس، سعی کرده است تا در زمینه ی ارائه ی مشاوره های تخصصی در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی مطب ها و اتاق انتظار مطب ها، به کمک و یاری افراد بشتابد. شرکت و سایت اینترنتی بدادم برس، یکی از بهترین شرکت ها و سایت های اینترنتی ایرانی می باشد که در این زمینه فعالیت می کند. این شرکت ها سعی می کنند تا در زمینه ی کاری خود، بهترین و بالاترین کیفیت ها را ارائه دهند تا مشتریان بیشتری را جذب خود کنند. در این میان هر شرکتی که بتواند خدمات مناسب تر و با کیفیت تری را به مردم ارائه دهد، مشتریان و طرفداران بیشتری خواهد داشت.

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با طراحی دکوراسیون داخلی مطب ها آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با این وجود، علاوه بر بحث درمانی، از تکنولوژی و فناوری میتوان برای طراحی و راحتی بیماران هم استفاده کرد. مون، کیس، ساندرسون و برنر در سال 1956 تاثیرات رنگ بر ادارك فاصله را در محیط هاي باز مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که هیچ رنگی داراي موقعیت پایدار و معین در فضا نیست، بنابراین رنگ ها تنها در یک بستر مشخص و همراه با کلیهي عوامل موثر بر یک مکان، می­توانند در برآورد مسافت تاثیرگذار باشند. برخی فضاها ممکن است، بسیار کوچک باشند و نیاز است که از طراحی پلان باز استفاده شود. در کلینک های زیبایی برای برخی از بیماران از کرم های سِرکننده استفاده می شود. ما در اینجا به مواردی اشاره خواهیم کرد که می تواند راهنمای شما در انتخاب بهترین ها برای طراحی داخلی کلینیک زیبایی باشد. هدف از طراحی دکوراسیون مراکز درمانی، فقط زیبایی بخشیدن به آن نیست، بلکه دکوراسیون باید متناسب با هدفِ آن مرکز و همچنین راحتی بیمار یا مُراجع باشد.

از این جهت می تواند فضای سالن انتظار مطب شما را جذابتر نشان دهد و در ذهن مراجعین بسیار خوب جلوه کنید. به طور مثال از سرویس بهداشتی گرفته تا سالن انتظار و اتاق ویزیت پزشک می توانند با استفاده از مصالح مدرن زیباتر و کاربردی تر به نظر بیایند و موجب جذب اعتماد و آرامش و نظم بیشتری در مطب گردد. یکی دیگر از نقاط عطف طراحی و اجرای این بازسازی ساختمان فلاورباکس شاخص آن در فضای انتظار می باشد که با چوب های ترمووود طراحی و اجرا شده است و می تواند به طراوت و سرزندگی که ما در سالن انتظار به دنبال آن بودیم کمک بسزایی کند. هزینه طراحی داخلی مطب و اتاق انتظار مطب چقدر است؟ از طرفی هر چقدر مدل و فرم آینه هایی که برای دکور کلینیک زیبایی انتخاب می کنید بهتر و مناسبتر باشند، فضای شما را شیکتر نشان خواهند داد. بدیهی است هر چقدر که متراژ ساختمان بزرگ تر و طراحی های مورد استفاده پیچیده تر و زیبا تر باشند، هزینه های بیشتری را برای صاحبان این واحد های تجاری در بر دارند. برای این محصولات نیز می توانید محفظه های مناسبی را در نظر بگیرید. اما در پایان این خود شما هستید که باید تصمیم بگیرید.

هزینه ی طراحی دکوراسیون داخلی مطب ها بسته به شرایط ممکن است متفاوت باشد. در طراحی دکوراسیون مطب یک پزشک اطفال، لازمست فضای قابل توجه یا کوچکی (بسته به وسعت و امکانات طراحی) برای انتظار مهم ترین مراجعان این مطب یعنی کودکان خردسال در نظر گرفته شود. به جرات می توان گفت از اصلی ترین بخش های جذاب و دیدنی این دکوراسیون داخلی طراحی و اجرای سقف سالن انتظار می باشد که دارای طرحی کاملا مدرن است و اجرای آن به دلیل جزییات فراوان از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. چنان چه در رابطه با دکوراسیون و طراحی داخلی مطب روانشناسی احتیاج به مشاوره پیدا کردید و هم چنین اگر دارای مطبی هستید و می خواهید کار بازسازی دکوراسیون و طراحی داخلیش را انجام دهید، می توانید به گروه معماری بام که بهترین گزینه در این زمینه می باشد، اعتماد کنید. در این سالن انتظار، یک تلویزیون هوشمند قرار دهید و محتوای مرتبط با موضوع زیبایی را به نمایش بگذارید. از دیگر فضاهایی که در اجرای دکوراسیون داخلی این مطب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، طراحی و اجرای سالن انتظار است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار