قیمت الکترود جوشکاری آما + قیمت الکترود میکا آهن آنلاین | foulka

الکترود برای جوشکاری چدن باید مناسب با ضخامت و آلیاژ فلز چدن انتخاب شود. در جوشکاری با استفاده از لایه محافظ گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مشخصات بارز این محصول می‌توان به مقاومت عالی در برابر ذوب و دما اشاره کرد. به منظور ساخت این الکترود از فلزها و آلیاژهای مختلفی استفاده می‌شود. در نهایت هر یک از انواع فلزهای بکار رفته در ساخت، برای جوشکاری مربوط به فلز یا آلیاژ مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع الکترود جوشکاری: نوع پوشش

قطعه ای فلزی است که به وسیله آن می توان کار جوش را انجام داد. الکترود جوشکاری از پوشش فلاکس تشکیل شده که جریان برق را از خود عبور می دهد و توسط آمپر بالا، ذوب شده و فضاهای مورد نظر را به یکدیگر متصل می کند. الکترود ها دارای انواع مختلفی هستند که آنها را می توان بر اساس جنس، پوشش و روش ساخت تقسیم بندی کرد. هر کدام از این الکترود ها کاربرد خاصی دارند و برای فلزات با آلیاژ های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. در یک دسته بندی کلی نیز می توان الکترود ها را به دو نوع مصرفی و مصرف نشدنی نیز تقسیم کرد. در ادامه انواع الکترود جوش را مورد بررسی قرار می دهیم و کاربرد آنها را توضیح می دهیم.

الکترود 310 جوشکاری استیل میکا

در این نوع الکترود ۴۰ درصد وزن پوشش را سلولز تشکیل میدهد که در اثر سوختن باعث تولید مقدار زیادی هیدورژن و اکسید کربن می شود. گازهای تولید شده باعث می شوند تا حوضچه ی مذاب از نفوذ گازهای مخرب موجود در اتمسفر در امان بماند. این دسته از الکترودها در جوشکاری های فضای باز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. علامت چهارم در انواع الکترود جوشکاری که می تواند یکی از ۷ اعداد ۰ یا ۱, ۲, ۳, ۴ ,۵ ,۶ باشد، معرف خصوصیات گرده جوش و نیز نوع جریان میباشد.

قیمت الکترود جوشکاری آما + قیمت الکترود میکا آهن آنلاین | foulka

الکترود با قطر در بازار با نام الکترود شماره 3 معرفی می شود و برای جوشکاری فلزات با ضخامت 5 میلی متر به بالا مفتول فولکا کاربرد دارد. برای جوشکاری لوله و مخازن از جوش نفوذی استفاده می‌شود که مقدار الکترود در آن باید بر اساس مقدار نفوذ جوش تهیه شود. هزینه اجرای جوشکاری با توجه به هزینه پروژه، الکترود مورد نیاز تهیه می‌شود.

  • در زمان جوشکاری با الکترود اسیدی ظاهر جوش بسیار مناسب است و سرباره ای هم که در حین جوشکاری به وجود آمده به راحتی جدا می شود.
  • مواد سازنده الکترود های غیر مصرفی ، تنگستن ، گرافیت یا کربن پوشیده شده با مس است .
  • می توان این نوع الکترود را با جریان برق مستقیم DC و متناوب AC جوشکاری کرد.
  • جوشکاری قوس الکتریکی برای نخستین بار در سال ۱۸۸۱ میلادی به وسیله ی الکترود ذغالی انجام شد.

قطر و طول میله های الکترود که در سراسر دنیا تولید می شود از جدول استاندارد زیر پیروی می کند. ساختار شیمیایی این پوشش شامل اکسید تیتانیوم، مواد یونیزه کننده و میکا می باشد. اگر قصد خرید اینورتر جوشکاری دارید، مقاله «راهنمای خرید اینورتر جوشکاری» را مطالعه  کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود. برای آشنایی بیشتر شما در قسمت زیر فیلم کوتاهی از نحوه جوشکاری لوله های موتورخانه آورده ایم که پیشنهاد می کنیم تماشای آن را از دست ندهید.

الکترود آهن 6013 قطر 2.5 آما – 2.5 کیلوگرم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار