ویژگی های طراحی سایت با اصول سئو چیست؟

اگر میخواهید در کسب و کارتان پیشرفت داشته باشید باید از یک ابزار تحلیلی برای به دست آوردن اطلاعاتی که در رقابت تجاری شما مفید است، استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این جا منظور ما همان “بخشهای عمومی یا کاربری وب سایت ” یا “ناحیه مدیریت وردپرس” نیست. خود ما در میزفا مدتها بود که از ابزارهای سئو خارجی استفاده میکردیم. حالا علاوهبر گواهینامه SSL میتوانید از افزونههای امنیتی وردپرس نیز استفاده کنید که دو نمونه از بهترین آنها را در قسمت زیر نام بردهایم و با خرید آنها میتوانید امنیت سایت را بسیار بالا ببرید. برای نصب SSL می توانید ابتدا با هاستینگ خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که SSL را برای حساب شما فعال کنند. اگر سایت شما در کمتر از چند ثانیه بالا نیاید آن را ترک می کنند و به سراغ سایت دیگری می روند. به این ترتیب سئو داخلی کمتر درباره تکرار کلمات کلیدی و قرار دادن آن در جای جای صفحه است.

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید آیا لازم است برای تمام عکس ها کپشن قرار دهید؟ هدف سئو رسیدن به نتایج برتر گوگل است و انجام آن هم با تقلب و فریب ممکن است و هم از طریق درست و اصولی! علاوه بر این از دید کاربران هم این مسئله بسیار ناپسند است و اگر مطلبی تکراری در سایت ببینند، اعتماد خود را به مطالب سایت شما از دست خواهد داد و به دنبال منبع اطلاعاتی دیگری خواهد رفت. می تواند باعث جلب اعتماد مخاطب شود: وقتی پیج شما حاوی مطالبی باشد که در متا دیسکریپشن به آن اشاره شده است، این موضوع به خوانندگان شما یادآور می شود که شما یک منبع معتبر و قابل اعتماد هستید و این نگرش مخاطبان می تواند پیامدهای خوبی برای تصویر برند شما داشته باشد. آیا موتورهای جستجو می توانند بدون سئو، سایت را تشخیص دهند؟ برای مثال می توانید از تگ های جدید HTML استفاده کنید که خود آن ها را تعریف کرده اید. این افزونه امکان ردیابی هر کلیک را به کاربر می دهد. امکانات اصلی پرمیوم افزونه توسط SASS محدود شدهاند و شما نمیتوانید به این امکانات دسترسی داشته باشید.

در این پست خواهید آموخت که سئو تکنیکال چیست و بهترین راهکارها برای حل کردن و نحوه انجام سئو تکنیکال وبسایت شما با استفاده از چک لیست سئوتکنیکال ما قابل انجام خواهد بود. اگر سوالی یا مشکلی در زمینه سئو تکنیکال یا سئو فنی دارید، کافی است از طریق دیدگاهها مطرح کنید و منتظر پاسخ کارشناسان و متخصصان تیم ما باشید. کاربران اینترنتی از سایتهایی که آموزش های دقیق و درستی به آنها می دهد، استفاده می کنند؛ لذا با ارائه آموزش های لازم می توانید بخش مهمی از کاربران اینترنتی را در اختیار داشته باشید. برای اینکه بهتر اهمیت این بخش را درک کنید باید توضیح واضحی دهم، لذا دقت کنید. لذا به عنوان دومین نکته ی مهم، انتخاب درست کلمه ی کلیدی را در استراتژی محتوا رعایت کنید. لذا برای نتیجه گیری بیشتر، بهتر است هر چند وقت یکبار وب سایت شما برای الگوریتم های جدید گوگل بهینه سازی شوند. بارگیری تنبل (lazy load) : مطمئناً بهترین روش در بهینه سازی عملکرد لود است اما Googlebot دوست دارد برای مواردی مانند عکس های کوچک جهت SERP موبایل داشته باشد.

تکنیک ها و روش های زیادی برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هر کدام می توانند تاثیر مثبتی داشته باشند. گوگل سایت هایی که این استاندارد را رعایت می کنند رتبه بالاتری به آن ها می دهد. یکی از موضوعاتی که شما در آموزش سئو تکنیکال با آن آشنا میشوید به این طریق است که کاری کنید تا کاربران به جای دیدن این خطا، یک صفحه که شما از پیش آماده کردید را ببیند و با استفاده از آن به یکی از صفحات سایت شما منتقل شوند. تبلیغات گوگلی به این صورت است که کاربر کلمه کلیدی را سرچ میکند و شما در اولین نتیجه حتی بالاتر از نتایج سئویی گوگل نمایش داده میشوید و این باعث میشود بعد از سئو شما از طریق تبلیغات نیز ورودی بگیرید. با فعالسازی آنها در ابتدا به تجربه بهتر کاربران کمک می کنید و سپس با ایجاد لینک های داخلی باعث میشوید که ربات های موتور جستجو بهتر به صفحات مختلف سایتتان دسترسی داشته باشند. لینک شکسته، تاثیر بسیار بدی بر تجربه کاربری و سئو سایت میگذارد. البته علاوهبر اینکه کاربران بسیار زیادی از دست میدهید، امتیازهای بسیار بدی هم از نظر سئو (SEO) کسب میکنید.

رعایت اصول و نکات لازم در سئو می تواند تاثیر بسزایی روی سایت داشته باشد. به خاطر این که اکثریت کاربران در سرتاسر دنیا از این موتور جستجو استفاده میکنند، صرف سرمایه و زمان بر روی موتورهای جستجوی دیگر، نتیجه مناسبی دربر نخواهد داشت. به هر حال در سئو تکنیکال این موارد بررسی میشوند تا در همان ابتدا زمان ممکن حذف شوند. حالا اگر به سئو فنی یا سئو تکنیکالی توجه نکنید، ممکن است که با انجام کارهای اشتباه، جریمه شوید. برای ایمن کردن سایت هم میتوانید کارهای مختلفی انجام دهید؛ برای مثال استفاده از گواهینامه SSL تاثیر بسیار خوبی بر امنیت سایت میگذارد و همچنین تاثیر مثبتی هم بر سئو و تجربه کاربری سایت میگذارد. ساختارهایی که صفحههای مهم را در اعماق وبسایت قرار میدهند و مانع دسترسی راحت کاربران و رباتها به این صفحهها میشوند، تجربه کاربری نامطلوبی ایجاد میکنند. گوگل از این واقعیت که وبسایتهای کند تجربه خوبی برای کاربران فراهم نمیکنند مطلع است و به همین دلیل سایتهایی که سریع تر بارگذاری میشوند از نظر گوگل اولویت و امتیاز بیشتری دارند بنابراین سایتی که سرعت بارگذاری خوبی نداشته باشد نسبت به سایتهای مشابه با سرعت بالاتر رتبه پایین تری خواهد داشت و حتی ممکن است مقداری از ترافیک خود را از دست بدهد.

البته برخی مواقع هم ممکن است که محتوای تکراری در سایت نداشته باشید، ولی موتورهای جستجوگر دو صفحه از سایت را با توجه به URL مشابه، محتوای تکراری در نظر بگیرند. نحوه رتبه دهی گوگل هنوز هم کاملا مشخص نمی باشد. قبل از ورود به دستورالعملهای نحوه نوشتن متا دیسکریپشن خوب، لازم است درک کنید که رابطه بین متا دیسکریپشن و سئو چیست. بحثهاى بسيارى در رابطه با اين موضوع وجود دارد، اما بطور كل مشكلى ندارد كه براى دو صفحه ى مشابه canonicalization انجام شود. ما پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات کاملتر در رابطه با این موضوع، مقاله “دادههای ساختار یافته یا Structured Data چیست؟ این نقشه یک آدرس از کل صفحات و محتواهای سایت ما است که با هر بروز رسانی و ایجاد صفحه جدید، آن نیز به روز رسانی میشود تا در بازدید های بعدی به ربات های جستجو گر برای ایندکس (فهرست بندی) سایت کمک کند. با کمک سئو تکنیکال میتوانید سایت را از نظر فنی برای موتورهای جستجوگر بهینهسازی کنید؛ با بهینهسازی سایت برای موتورهای جستجوگر میتوانید به خزندههای گوگل کمک کنید که درک بهتری از یک وبسایت داشته باشند و همچنین با سرعت بیشتری سایت را ایندکس کنند. به موتورهای جستجو کمک می­کند تا بهتر درک کنند کدام صفحه مهم­تر است.

در شروع مبحث تکنیک های بهینه سازی تصویر هم با همان موارد مشابه شروع میکنیم و کم کم وارد مباحث تخصصی تر می شویم. سئو تکنیکال به فرایند بهینه سازی وبسایت شما برای مرحله خزیدن و ایندکس شدن سایت اشاره دارد. با ثبت سایت خود در google search console به ایندکس شدن بهتر صفحات خود کمک می کنید. وقتی شما یک صفحه را در سایت خود غیرفعال می کنید، آن صفحه هنوز در گوگل موجود است و با نوشتن آدرس آن خطای 404 را می بینید. البته اگر از افزونههای چند زبانه حرفهای وردپرس مثل افزونه WPML استفاده کنید، دیگر نیاز نیست که نگران این موضوع باشید، چرا که WPML به صورت خودکار یک قطعه کدی اضافه میکند. برای فعال سازی اش میتوانید هزینه ای را به صورت سالانه به یک شرکت هاستینگ بپردازید. مهمترین ابزار گوگل برای مقابله با لینک سازی غیرطبیعی الگوریتم پنگوئن است. گرفتن بک لینک در سایت های تبادل لینک و روش های دیگری که سئو کاران بنا به اقتضاء سایت از آنها استفاده میکنند. حالا اگر در یک سایت محتوای تکراری وجود داشته باشد، باید آن را ریدایرکت کنید یا از تگ کنونیکال استفاده کنید. اگر مطمئن نبودید که از کنونیکال یا ریدایرکت استفاده کنید، پیشنهاد میکنیم که مقاله “تفاوت ریدایرکت 301 و تگ کنونیکال” را مطالعه نمایید.

برای آشنایی بیشتر با متا تگ پیشنهاد میکنیم که مقاله “متا تگ Robots چیست” را به صورت کامل مطالعه کنید که کمک بسیار زیادی به شما میکند. در واقع اگر میخواهید در زمینه SEO فعالیت کنید، باید آشنایی مناسبی با سئو تکنیکال داشته باشید و حداقل بدانید چه مواردی در زمینه سئو تکنیکال اهمیت دارند؛ اینگونه میتوانید سایت را از نظر فنی سئو کنید و در نهایت رتبههای بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کنید. 2. در PageSpeed Insights به دنبال گزینهای با عنوان erve static assets with an efficient cache policy باشید. وقتی جست و جو کنندگان درباره این مطلب جست و جو میکنند، به دنبال فهمیدن راهی برای راهاندازی گوشی هستند. ما در این مطلب به تفضیل راجع به سئو تکنیکال یا فنی سایت صحبت کردیم و در نهایت 10 روش از تاثیرگذارترین نکات در جهت سئو فنی سایت را به شما آموختیم. در صورتی که به کپی کردن توضیحات متا از سایر پیج ها می اندیشید ، بهتر است قسمت meta description را تهی بگذارید تا گوگل قسمتی از مطلب شما که در بردارنده کلمات کلیدی جستجو شده است را نمایش دهد.به این خاطر که مطلب شما کسل کننده نباشد، پیشنهاد می گردد که ساختار مجهول به کار نبرید و جزئیات بی کاربرد را درون متن قرار ندهید.

هنگام استفاده از تغییر مسیر 301، باید مطمئن شوید که نقشه های سایت XML، برچسب های متعارف و پیوندها نیز به روز هستند. البته این که ما این کار را چگونه انجام میدهیم و چه چیزی در اختیار مشتریان میگذاریم، در طول زمان تغییر کرده است. سایت مپ فایلی است که لینک تمامی صفحات وب سایت ما در آن قرار گرفته است. رتبه بندی سایت های خبری، همانند سایت های تفریحی و دانلود مبتنی بر رتبه پست هایی که درون هر صفحه از سایت قرار می گیرد می باشد. به کار هایی که در خارج از سایت خود، به منظور بهینه سازی سایت انجام می شود، سئو خارجی میگویند. مسلماً لینک وب سایت شما باید در پروفایل های شبکه های اجتماعی تان قرار داشته باشد و اشتراک گذاری مقالات سایت تان در آن ها باعث لینک سازی طبیعی برای سایت شما می شود. در نهایت این به شما بستگی دارد که کدام روش لینک بیلدینگ را برای سئو وب سایت خود مناسب ارزیابی کنید.به عنوان یک قانون کلی، هوشمندانه این است که تا حد امکان تعداد و تنوع لینک های دریافتی را افزایش دهید.هر گونه الگوی لینک بیلدینگ که غیر استاندارد،غیر طبیعی یا درستکاری شده به نظر برسد این احتمال را ایجاد می کند که وب سایت را هدف کاهش رتبه الگوریتم های موتورهای جستجو قرار دهد.

چیزی بدتر از این نیست که سایت را به طور کامل طراحی و پیاده سازی کنید اما به دلیل پایین بودن سرعت لود سایت، کاربر سایت را ترک کند. آموزش سئو تکنیکال یکی از آموزشهای مهمی محسوب میشود که به شما در جهت ارتقای رتبه و سئو سازی سایت کمک میکند. دقت داشته باشید هر چه وبسایت شما از لحاظ تکنیکی و فنی قوی تر باشد، موتورهای جست و جو درک مناسبی از آن پیدا خواهند کرد و رتبهی بهتری را در گوگل به آن خواهند داند؛ بنابراین توصیه میشود آموزش سئو تکنیکال را جدی بگیرید و از موارد آن در راستای ارتقای سایت استفاده کنید. از لحاظ سئو هم نوشتن alt اهمیت دارد به این دلیل که به بار معنایی (semantic) سایت می افزاید و اطلاعات بیشتری به موتور های جستجو می دهد تا متن شما را درک کند و موتور های جستجو با اطلاعات بیشتر، عکس شما را در رده های بالاتر نمایش قرار می دهد. مسئله به اینجا ختم نمی شود و حتی به خاطر یک محتوای تکراری، رتبه بقیه صفحات نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و به سئو کل سایت آسیب می زند. گوگل هم اصلا از محتوای تکراری خوشش نمی آید و این امر به سئوی تکنیکال شما آسیب می زند.

یکی از دلایل اهمیت گوگل به ریسپانسیو بودن سایت ها این است که کاربران بیشتر با تلفن همراه وب گردی می کنند؛ به همین منظور داشتن سایت ریسپانسیو برای وب سایت از نظر فنی واجب و ضروری است. گوگل پست های وبلاگ را رتبه بندی می کند (و افراد از آنها بازدید می کنند) زیرا اطلاعات یا توصیه های مفیدی را ارائه می دهند. زیرا بر اساس الگوریتمهای رتبهبندی ارگانیک موتور جستجو قرار میگیرند تا پیشنهادات تبلیغ کننده. همچنین ویدیو به شما کمک میکند تا خود را از رقبایتان متمایز کنید. همچنین برای استفاده از دادههای ساختار یافته در سایتهای وردپرسی، بهترین راه این است که افزونه اسکیما پرو (schema-pro) را تهیه کنید. لینکهای خروجی به سایتهای دیگر را نوفالو کنید.

بهعنوانمثال با یک کد اسکیما میتوانید مشخص کنید که این بخش از سایت برای نظرسنجی از کاربران است یا محتوای این بخش دربارۀ یک فیلم سینمایی است . اصولا مشتریها علاقهای به شرکت در نظرسنجی ندارند. اگر نمیدانید که چطور باید همه آدرس های سایت را روی یک آدرس ریدایرکت کنید، با طراح سایت یا پشتیبانی شرکت هاستینگ خودتان این موضوع را مطرح کنید. سئو درواقع رقابت روی کلمات کلیدی مختلف است. اگر علاوه بر آن روابط آنلاین خود را بالا ببرید، قدرت شما در رقابت افزایش مییابد. حتما این سوال در ذهن شما هم ایجاد شده که مشکل جاوا اسکریپت با سئو چیست؟

این مشکل بیشتر برای فروشگاههای اینترنتی رخ میدهد که یک محصول دارند اما برای آن پنج رنگ گوناگون در نظر گرفته شده است، اگر برای هر یک از رنگها یک محتوای جداگانه در نظر گرفته شود که مطالب آن به جز نوع رنگ یکسان هستند، باید منتظر واکنش منفی گوگل در راستای سایت خود باشید. مثلا در سایت های فروشگاهی مدل ها و رنگ های مختلف یک کفش را قرار می دهید که جز در چند مورد محتوای یکسان دارند. اگر سایت خود را راه اندازی کردید و برای بهینه کردن حرفه ای نیاز به متخصصین ما بود می توانید از امکانات سئو و تعرفه سایت مطلع شوید.

بنابراین توجه ویژهای به URL داشته باشید و حتما نامهای متناسب با موضوع صفحه انتخاب کنید. اگر سئوی سایت برای شما موضوع جالبی است، بهتر است سعی کنید بیشتر درباره آن بدانید. برای پیشرفت سایت و بهبود رتبه آن قطعا ساختار هایی که هدفمند وارد شده باشند بهتر از ساختار های بدون چارچوب و هدف مشخص میباشد؛ برای ایجاد معماری محتوایی مراحل زیر را طی کنید. سپس بر اساس یک برنامه از پیش تعیینشده، باید محتوایی با این کلمات کلیدی تولید کنید. چارچوب ها و کتابخانه های شخص ثالثی که می توانید برای سرعت بخشیدن به کار در ساخت سایت ها و برنامه ها ، در HTML اعمال کنید.

سئو تکنیکال یا همان سئو فنی، کار تقریبا سخت و دشواری است؛ ولی ما سعی کردیم با اشاره به موارد مهم، بتوانید سایت خود را از نظر تکنیکالی و فنی سئو کنید و اینگونه رتبههای بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کنید. توجه داشته باشید سئو تکنیکال که یکی از بخشهای سئو به حساب میآید، به بخش محتوا هیچ ارتباطی ندارد و در واقع تاثیر خود را بر بخشهایی چون زیرساخت های وبسایت میگذارد و به نوعی حتی دلیل انتخاب اسم تکنیکال و فنی نیز به همین دلیل است؛ با توجه به نکاتی که گفته شد، آموزش سئو تکنیکال میتواند یک آموزش به نسبت مهم برای موفقیت در کسب و کار شما باشد و از همین جهت توصیه میشود در ادامه همراه با ما باشید تا در رابطه با این موضوع اطلاعاتی در اختیارتان قرار گیرد.

با توجه به اینکه گوگل وب سایت ها را از طریق URL شناسایی میکند و نه شکل و محتوای آنها، در صورتی که دامنه اصلی را انتخاب نکنید ممکن است این موتور جستجو آدرس های مختلف وب سایتتان را به عنوان سایت های دارای محتوای تکراری شناسایی کند! سایت هایی با موضوعات دیگر که قسمتی از آن را به اخبار اختصاص داده باشند را نمی شود جزو سایت های خبری به حساب آورد، سایت خبری سایتی است که به شکل مداوم در حال انتشار خبرهای به روز و نوین باشد و دارای تعداد صفحات زیادی است. شاید ندانید که وب سایت شما میتواند به شکل های مختلفی در سطح وب نمایش داده شود. وردپرس در این کار به شما کمک کرده و بعد از آپلود هر عکس، آن را با سایز های مختلفی ذخیره می کند. دقت کنید که بردکرامب ها انواع مختلفی دارند و صرفا به یک نوع محدود نمی شوند. این نوع سئو به طیف گستردهای از موضوعات مربوط میشه و همچنین عناصر مورد نیاز برای بهینهسازی با توجه به نیازهای موتورهای جستجو رو هم ذیل خودش قرار میده. گوگل هم به برد کرامپ ها علاقه دارد و استفاده از آن را برای سئوی تکنیکال سایت توصیه می کنیم.

همانطور که می دانید ریچ اسنیپت ها داده های ساختار یافته ای هستند که به وبسمترها اجازه می دهند محتوای خود را به گونه ای نشانه گذاری کنند که اطلاعات مشخصی را برای موتورهای جستجو فراهم سازند. معروف ترین راه ها برای نشانه گذاری سایت استفاده از کدهای اسکیما و یا دیتا هایلایتر است. برای استفاده از ssl رایگان سایت، از مقالات سطح وب کمک بگیرید یا به پشتیبانی شرکت هاستینگ خودتان مراجعه کنید. بنابراین از شرکت هاستینگ خود بخواهید که یک گواهی SSL روی هاست شما نصب کند. در کنار کمک به گوگل برای درک بهتر محتوای شما، داده ساختار یافته می تواند به شما در بدست آوردن دیدی گسترده روی SERP ها با المانهایی مانند RICH SNIPPETS یا باکسهای اطلاعات کمک کند. البته وجود نداشتن سایت مپ به سئو سایت ضربه نمیزند اما وجود داشتن آن باعث افزایش رتبه شما می شود. حتی ممکن است با قرار دادن یک اسلش نهایی در نقطهای نادرست از فایل robots.txt باعث پیشگیری از خزش سایت توسط موتورهای جستجو شوید.

1. طول محتوا نباید کمتر از ۳۰۰ کلمه باشد. بهتر است در متن جایگزین از کلمه کلیدی استفاده شده باشد. البته استفاده از کد های نشانه گذاری مزیت های دیگری نیز برای سایت دارد که در مقاله مربوط به خود به معرفی آنها میپردازیم. اسکیماها یک سری کدهای نشانه گذاری هستند که در میان کدهای قالب شما قرار میگیرند. حتی موتورهای جستجوگر از جمله گوگل نیز توجه ویژهای به خطاهای 404 میکنند و امتیازهای منفی نیز برای سایت در نظر میگیرند. کلمات کلیدی ایدهها و موضوعاتی هستند که مشخص میکنند محتوای سایت شما در مورد چیست. یکی از موضوعاتی که برای کاربران بسیار حائز اهمیت است را میتوان ساختار سایتی که به آن وارد میشوند در نظر گرفت.

مطالبی را که با هم متفاوت هستند و هر کدام اطلاعاتی را در زمینهای بیان کردهاند، را انتخاب کنید و با مطالعه هر کدام از آن مطالب برداشتتان را از آنها بنویسید. فعالسازی بردکرامب هم یک بخش از سئو تکنیکال سایت است. با توجه به ترجیحات خود میتوانید این بخش را در تنظیمات سئو وردپرس تصحیح کنید. برای مثال برخی کاربران با انجام تنظیمات اشتباه بر فایل robots.txt موجب میشوند که خزندههای گوگل سایت آنها را بررسی نکنند. سئو فرایندی است که دیده شدن جستجوی ارگانیک یک وبسایت را توسط مخاطب هدف خود افزایش میدهد و موجب افزایش ترافیک، جذب مشتری و در نهایت سود میشود. سئو موجب افزایش ترافیک سایت می شود. تکنیک سئو سفارشی سازی تگ Title یا همان عنوان صفحه و سفارشی سازی تگ h1 موجود در صفحه موضوع آموزش این بخش از سری مقالات آموزش رایگان سئو سایت می باشد. در این قسمت چک لیستی از موارد مهم سئوی تصاویر ذکر خواهد شد و در هر قسمت به توضیح مفصل هر بخش و نکات آن خواهیم پرداخت.

اگر سایت وردپرسی دارید میتوانید از افزونههای کاهش حجم عکس استفاده کنید. محتوا می تواند ویدئویی ، صوتی ، عکس و متن باشد و یا ترکیبی از دو یا تمام این موارد. پیشنهاد می شود سئو خارجی را در کنار دیگر روش ها پیاده سازی کنید. در واقع به راهکارهایی که موجب بهینه سازی تصویر میشود سئو تصویر گفته می شود. موجب کاهش هزینه های کسب وکارتان می شود. بسیاری از سایت ها تحت تأثیر این تغییرات قرار گرفته اند و از رتبه های پایین سایت رنج می برند.برای جلوگیری از کاهش ترافیک توسط به روزرسانی های گوگل، از یک استراتژی بازاریابی و ترافیک چند کانال موثر استفاده کنید. این کدها به ربات های موتور جستجو توضیح می دهند که هر صفحه از سایت شما چه نوع صفحه ای است (مقاله، برگه، محصول و…) و همینطور توضیحات دیگری که در نهایت باعث شناسایی بهتر سایت شما توسط ربات ها و سئو بهتر آن می شود.

سرویس رندر وب گوگل (WRS) صفحات را رندر، تجزیه و کامپایل می کند و جاوا اسکریپت را در صفحه اجرا می کند. با استفاده از این گزینه می توانید این کار را به آسانی انجام داده و در زمان شما نیز صرفه جویی خواهد شد، چرا که در صورت عدم وجود این افزونه مجبور هستید که تگ nofollow را به صورت دستی و از طریق ویرایش کد HTML بر روی لینک اعمال کنید. سعی کردیم در صفحه آموزش سئو به صورت کامل انواع راهکارهای بهینهسازی را به شما آموزش دهیم. سئو تکنیکال یا سئو فنی، مبحث پیچیدهای در علم SEO است که قصد داریم به زبان ساده درباره آن توضیح دهیم. سئو تکنیکال در واقع یکی از انواع سئو است و اگر شما به دنبال سئو سایت خود هستید، داشتن اطلاعات از این نوع سئو برایتان امری واجب خواهد بود؛ از همین جهت تصمیم داریم در ادامه در رابطه با آموزش سئو تکنیکال اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم تا به طور کامل با این موضوع آشنا شوید. یکی دیگر از مواردی که در آموزش سئو تکنیکال به آن اشاره میشود را میتوان تاثیر این نوع از سئو در بالا بردن سرعت سایت در نظر گرفت و از آنجایی که سرعت سایت یکی از مواردی محسوب میشود که در رتبه بندی به آن دقت میشود، باید راه کارهای لازم در جهت تحقق آن را انجام دهید؛ چرا که اگر این مشکل برطرف نشود و سایت شما در مدت زمان طولانی فعالیت خود را انجام دهد، کاربران زیادی را از دست میدهد.

متا تگ ربات نیز یکی از راههای دستور دادن به رباتهای موتورهای جستجوگر است و اگر با دستورات آن آشنا باشید، به خوبی میتوانید کنترل کنید که هر صفحه از سایت، چگونه مورد بررسی قرار بگیرد و آیا ایندکس شود یا خیر. حالا برخی مواقع ممکن است که تمایل نداشته باشید برخی از صفحات سایت ایندکس شوند؛ در چنین مواقعی باید دسترسی رباتها را ببندید که صفحه مورد نظر را ایندکس نکنند. سایت خود را برای لینک های از دست رفته در 90 روز گذشته با استفاده از ابزاری (به عنوان مثال، Majestic ، Ahrefs ، CognitiveSEO) بررسی کنید.اگر لینک های زیادی را از دست داده اید، این ممکن است دلیل افت رتبه شما باشد.

این به نوبه خود باعث میشود که موتور جستجو اعتبار بیشتری برای سایت ما قائل شود. این پروتکل همان چیزی است که باعث میشود آدرس سایتتان از HTTP به HTTPS تغییر کند. امروزه بیشتر جستجو ها با موبایل و تبلت انجام می شود، چند ماه پیش خبری مبتنی بر تغییر وضعیت ایندکس ربات گوگل به پنل سرچ کنسول تمامی افراد ارسال شد که حاکی از تغییر قانون ایندکس گوگل بود که از این پس ربات دسکتاپ جای خود را به ربات دستگاه های هوشمند می دهد این یعنی از این پس رتبه بندی نتایج جستجو گوگل بر اساس نسخه موبایل انجام صورت می گیرد! که به علت داشتن دموهای متنوع امکان راه اندازی هر نوع وب سایتی را برای شما فراهم می کند.این قالب با در نظر گرفتن موضوع بهینه بودن برای سئو طراحی شده است.

از طرفی دیگر، امکان دارد اهداف شما بالا بردن رتبه و ترافیک در جستجوهایی است که دارای خصوصیات محلی می باشند. ۱۲. از تصاویر به عنوان یک فرصت بک لینک استفاده کنید. البته منظور از تولید عکس در اینجا فقط عکاسی نیست، بلکه با تولید تصاویر گرافیکی یا ایجاد تغییرات در تصاویر موجود نیز میتوانید آنها را اختصاصی کرده و در محتوای خود استفاده کنید، که البته مستلزم آشنایی با نرمافزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ و … حالا برای آشنایی بیشتر با این موضوع، پیشنهاد میکنم که ویدئو “فایل robots.txt چیست” را مشاهده کنید. حالا اگر تمایل دارید که اطلاعات بیشتری درباره این موضوع بدست آورید، پیشنهاد میکنیم که ویدئو “تگ HrefLang و تاثیر آن در سئو سایت” را مشاهده کنید. سایتهای چند زبانه، برای اینکه بتوانند سئو تکنیکالی خوبی داشته باشند، باید از تگ hreflang استفاده کنند. برای وب سایتهای پیچیده تر ، برخی از تعاملات کاربر (یا سایر سناریوها) ممکن است به این معنی باشد که شما میخواهید بخشهایی از یک صفحه را بدون نیاز به بارگیری مجدد آن به روز کنید. اگر میخواهید به حداکثر سرعت وایفای ممکن دست پیدا کنید از یک کارت شبکه بهروز استفاده کنید.

Local SEO یا همان سئو محلی با افزودن مشخصات تماس در گوگل مپ، لینک سازی محلی و دایرکتوری ها، در خدمات سئوی کسب و کارهای محلی نقش دارد. سئو یعنی به کار بردن تکنیک ها و روش هایی برای بهینه سازی سایت و کسب بهترین رتبه در موتورهای جستجو (به خصوص گوگل) است که همچنین باعث افزایش بازدید و ترافیک ورودی بیشتر می شود.در کل SEO مخفف کلمه بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد و انواع آن عبارتند از: سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه، سئو کلاه خاکستری، سئو محلی، سئو فنی، سئو داخلی، سئو خارجی. اگر از سایت های وردپرسی استفاده می کنید، پلاگین های مختلفی مانند yoast seo، all in one seo pack و … SEO Definition: SEO is an acronym that stands for search engine optimization, which is the process of optimizing your website to get organic, or un-paid, بهترین سئو کار اصفهان traffic from the search engine results page. کافی است تصویر موردنظرتان را در فتوشاپ بازکرده و از منوی File روی گزینۀ Save For Web کلیک کنید و تصویر را باحالت JPEG High ذخیره کنید. تیترها (به انگلیسی: Heading) هم بر روی بازدیدکنندگان و هم بر موتورهای جستجو تاثیر میگذارند. البته باید با نحوه کار کردن این فایل هم آشنا باشید؛ چرا که استفاده از دستورهای اشتباه، میتواند آسیب جدی به سئو سایت وارد کند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار