پرتال رسمی شرکت کشتیرانی دریای خزر | transemartlogistics

یا عموما در رسانه‌های تصویری و تلویزیون، در کشتی‌ها و اسکه‌های بنادر یافت می شود. از ویژگی­های کانتینر معمولی می توان به ضدِ گرد‌ و خاک بودن آن اشاره کرد. همچنین محفوظ به صورتی طراحی شده که ابدا آلودگی‌های هوا وارد کانتینر نشود و به بار داخل آن آسیب وارد نشود. سقف، بدنه و کف کانتینر فلزی و بسیار مستحکم طراحی شده و در جابجایی‌ها از بار به خوبی محافظت می کند. پرکاربردترین و عمومی ترین نوع کانتینر، همین جنرال کانتینرها می باشند. همانطور که بیان کردیم، بهتر است معیار یکسانی از فضا و حجم مورد استفاده برای کانتینرها برای همگی تعریف شود.

راهکارهای مناسب در جهت افزایش کارایی سیستم حمل و نقل کانتینری

پرتال رسمی شرکت کشتیرانی دریای خزر | transemartlogistics

در شرایط حمل دریایی بارهای فله مانند خاک، مواد معدنی و … نوع درخواست Bulk – Break Bulk خواهد بود. همچنین اگر حجم بار شما به اندازه یک کانتینر 20 یا 40 فوت باشد میتوانید لوازم خود را به صورت کانتینر دربست ارسال کنید. همان طور که در ادامه توضیح میدهیم ممکن است که حجم لوازم شما کمتر از یک کانتینر باشد. در این صورت شما میتوانید از کانتینر اشتراکی بهره مند شوید که در عین حال بار شما با بارنامه و بیمه جدا و به صورت تفکیک شده ارسال میشود. مسیرهای دریایی از چین به بندرعباس فعال بوده و امکان استعلام قیمت وجود دارد.

تحلیل تطبیقی راهکارهای مدیریت مصرف سوخت در حمل و نقل شهری

کاهش هزینه‌های حمل (ناشی از تنزل تعرفه‌های حمل به سبب صرفه‌ در مقیاس، کمتر شدن نرخ های بیمه به دلیل تقلیل دزدی و آسیب رسیدن به کالا، پذیرش کانتینر به عنوان واحد کمینه برای صادرات و واردات به/از بازارهای جهان). این حالت، تابع یک فرصت زمانی، و تعرفه‌ی خدمات کانتینری است، که توسط خط کشتی‌رانی، تعیین می‌شود. به حالتی گفته می‌شود که بارچینی، یا به‌اصطلاح، پرسازی کانتینر، توسط حمل‌کننده انجام می‌گیرد. صرف‌نظر از این‌که مقدار کالا، کم‌تر، یا برابر ظرفیت یک کانتینر بوده باشد، یا این‌که در کانتینر، کالای دیگری، به‌طور مشترک، بارگیری شده باشد. ظرفیت حمل کانتینر کشتی‌های کانتینری امروزه در مقایسه با سال ۱۹۶۸ بیش از ۱۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

ضریب تعدیل نرخ ارز، که به‌صورت درصدی، برای تبدیل اسعار مختلف به دلار، به‌کار می‌رود، و به کرایه‌ی حمل، اضافه می‌شود. ، امکانات انبارداری، و جابه‌جایی کالای عمومی نیز، می‌باید وجود داشته باشد. صاحبان تجارت، سعی می کنند در تجارتی که انجام می دهند، ریسک پذیری ها، آسیبهای احتمالی در زمان جابجایی کالا است.

ابعاد کانتینرها در حمل بار با کشتی

ب- داري طراحي ويژه براي تسهيل حمل و نقل کالا از طريق يک نوع يا انواع حمل و نقل بدون بارگيري مجدد ميان شرکت ترنس مارت لجستیک راهي باشد. همانطور که در بالا گفته شد، برای حمل بارهای حساس به دما و جلوگیری از فساد مواد مانند گوشت، انواع میوه‌ها و سبزیجات از کانتینر یخچالی استفاده خواهد شد. پیشتر بیان شد که انواع متنوعی از کانتینرها، از لحاظ ابعاد و اندازه و همین طور، به لحاظ کاربرد و کاربری موجود هستند. در تصویر زیر تأثیرات الکترونیکی، دیجیتالی و اینترنتی شدن سیستم های حمل و نقل را نشان‌ می دهد. این موارد باعث ایجاد یک پلاتفرم جدید شده است که توسط آن، فعالین‌ می توانند در تأمین، استفاده و تبادل خدمات حمل و نقل تراکنش داشته باشند. با یکپارچه سازی تأمین کنندگان خدمات حمل و نقل در پلاتفرم ICT ، یک پارادایم جدید پدید آمده که به آن “«تحرک همچون یک خدمت» می گویند.

  • همچنین همانطور که گفتیم، کانتینرها در تمامی شیوه‌های حمل بار، اعم از حمل‌ونقل زمینی، حمل‌ونقل هوایی، حمل و نقل دریایی، حمل‌ونقل ریلی و بکار می روند و این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مثبت این ابزار مهم در حمل‌ونقل بین‌المللی می باشد.
  • همچنین امروزه با توجه به عدم فعالیت بانک کونلون چین با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، فعالیت با خطوط کشتیرانی خارجی که همگی کالا را در بندر جبل علی ترانسشیپ می نمایند داغ تر شده است.
  • کانتینرجعبه فلزی بزرگی است که برای حمل کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • کشتیرانی خط کرانه دریایی به همراه گروه های عملیاتی با تجربه و کارشناسان مجرب، افتخار دارد خدمات مطلوب حمل را، در اختیار مشتریان خویش قرار دهد.
  • در حالی که طی همین مدت حجم واردات شرق آسیا از آمریکای شمالی از 3.5 به 7.4 میلیون تی‌ای‌یو (با میانگین رشد سالانه 3.17 درصد) و وارداتاز اروپا از 2 به 7 میلیون تی‌ای‌یو (با میانگین رشد سالانه 5.4 درصد) افزایش یافته است.
  • چند سال قبل، کشور آلمان به موقعیت 50 ساله‌ آمریکا به عنوان بزرگترین صادر‌کننده‌ دنیا خاتمه داد.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار